Do czego sluzy i ile kosztuje Adobe Animate?

grafika

Do czego sluzy i ile kosztuje Adobe Animate?

  • 23 lutego, 2022

Projektowanie graficzne stało się niezwykle popularne i dostępne dla każdego zarówno w wymiarze zawodowym, jak i prywatnym, hobbystycznym. Przyjemność tworzenia grafiki została doceniona także w sferze terapeutycznej – terapia poprzez sztukę to niezwykle skuteczna metoda leczenia wielu schorzeń. Na rynku pojawia się coraz więcej kursów i szkół graficznych, a miejsca w nich znikają błyskawicznie. Artyści coraz częściej sięgają po nowoczesne narzędzia do animowania grafiki, aby ożywić stworzone dzieło i nadać mu głębszego wymiaru. Poszukujesz programu do pracy lub rozrywki? Poznaj oprogramowanie marki Adobe i dowiedz się jak animować w Adobe Animate.

Do czego służy program Adobe Animate?

W programie Animate z pakietu Adobe stworzysz unikalne, interaktywne animacje do gier komputerowych, stron internetowych, aplikacji na telefony lub nawet do programów telewizyjnych. Zaprojektujesz ruch postaci w samodzielnie stworzonej kreskówce bądź ruchomy banner internetowy z reklamą swojej marki. Jedynie wyobraźnia ogranicza Twoje możliwości. Chcesz stworzyć swój unikalny, ruchomy awatar lub wprawić w ruch szalone bohomazy? Adobe Animate umożliwi Ci to wszystko. Dzięki ogromnym możliwościom programu stworzysz ciekawe, dynamiczne treści prezentacji służbowych, kursów on-line oraz grafik informacyjnych. Program umożliwia także publikowanie stworzonych animacji na wielu platformach w błyskawicznym tempie i dowolnym formacie. Efekty Twojej pracy mogą podziwiać odbiorcy dysponujący dowolnym urządzeniem: telefonem, tabletem, komputerem lub telewizorem smart. Zainstaluj program i przekonaj się, jak łatwo zrobić animacje w Adobe Animate!

Co wyróżnia Adobe Animate?

Adobe Animate ułatwia zaawansowaną pracę z grafiką i animacją, umożliwia stworzenie interaktywnych elementów na stronach internetowych oraz w aplikacjach mobilnych. Możesz stworzyć unikalne, zaprojektowane własnoręcznie uniwersum gry komputerowej, samodzielnie wykreować jej grafikę, animowane postaci i dołączyć udźwiękowienie. Oprogramowanie integruje wszelkie narzędzia do projektowania oraz programowania elementów animacji. Swoje dzieło możesz udostępnić innym użytkownikom w formie rozszerzonej rzeczywistości.

Adobe Animate: jak zrobić animacje

Nowatorskie oprogramowanie Animate umożliwia malowanie i szkicowanie jak w realnym świecie – aktywne pędzle oraz ołówki w programie rozlewają się, mieszają czy cieniują w rzeczywisty sposób, dając efekt bardzo naturalnej kreski. Animacje poklatkowe umożliwiają stworzenie bohaterów, którzy poruszają się, mówią, a nawet mrugają oczami. Każda animacja może być zintegrowana z ruchem myszy lub kliknięciem, reagując na działania użytkowników. 

Program umożliwia użycie elementów z programu Photoshop oraz Illustrator. Bogata biblioteka zasobów pozwala na wykorzystanie gotowych postaci, dźwięków, teł czy zestawów ruchów. Wygodny samouczek pokazuje jak zrobić animacje w Adobe Animate godne profesjonalistów. Każdą ze stworzonych prac możesz łatwo udostępnić rzeszy odbiorców posługujących się telefonami, komputerami lub telewizorami dzięki możliwości eksportowania projektu na platformy. Oprogramowanie obsługuje formaty standardowe: HTML5 Canvas, Flash/Adobe AIR, WebGL oraz mniej popularne, np. format SVG. Nie musisz być programistą, aby dodawać profesjonalne efekty ruchowe do swoich grafik!

Odkryj świat animacji z Adobe Animate

Wejdź do świata Adobe i poznaj niekończące się możliwości projektowania oraz animowania swoich projektów. Wygodne pakiety usług umożliwiają korzystanie z pełnego zakresu programów lub tylko z części, która jest Ci potrzebna do pracy lub nauki. Cena programu Adobe Animate uzależniona jest od planu, który wybierzesz. Pakiety dla studentów i nauczycieli, dla firm lub prywatne dostosowane są do potrzeb każdej z grup. Na oficjalnej stronie internetowej producenta łatwo sprawdzisz, ile kosztuje Adobe Animate w wersji dopasowanej do Ciebie. Początkującym artystom program ten umożliwia tworzenie kreatywnych projektów i realizowania najśmielszych wizji także w wersji próbnej.