Jak wybrać piórnik szkolny dla dziecka?

Jak wybrać piórnik szkolny dla dziecka?

  • 7 września, 2020

Jednym z najważniejszych elementów szkolnej wyprawki jest piórnik. Jego wybór nie należy do najłatwiejszych czynności. Przybory szkolne są różne, a dziecięce gusta szybko się zmieniają. Dobry piórnik szkolny to taki, który zmieści wszystkie potrzebne akcesoria, dając jednocześnie możliwość szybkiego znalezienia odpowiedniej rzeczy. Poza tym piórnik musi się podobać użytkownikowi, a jak wiadomo dzieci potrafią być wybredne.

Dla najmłodszych

Pierwszy dzień w szkole to wielkie wydarzenie w życiu dziecka. Aby ułatwić mu trudny początek trzeba zadbać, aby wyprawka była kolorowa, ciekawa i funkcjonalna. Piórniki dla pierwszoklasistów nie muszą być duże. Wystarczy jednokomorowy model, zapinany na suwak. Świetnie, jeśli ma dodatkowo gumki do trzymania ulubionych kredek czy ołówków. Przy wyborze plecaka lepiej kierować się bezpieczeństwem i wygodą, ale kupując piórnik, można zaszaleć i pozwolić dziecku wybrać wzór, który mu się podoba. Ulubiona księżniczka doda odwagi wśród nowych koleżanek.

Aby sprawić dziecku wielką frajdę, można kupić piórnik z wyposażeniem. Takie modele zawierają wszystkie akcesoria szkolne, od długopisów po kredki i temperówkę. Prezent można dać dziecku jeszcze w wakacje – będzie mogło poznać nowe przedmioty i oswajać się z nimi. Piórniki z wyposażeniem występują w wielu wariantach. Małemu dziecku lepiej nie kupować tych największych.

Młodzieżowe

Piórniki szkolne dla młodzieży to całkiem inna sprawa. Pojemnik na przybory, który nosi się w plecaku i trzyma na ławce, staje się gadżetem. Nie może być przypadkowy. Zwłaszcza dziewczętom zależy, aby piórnik pasował do plecaka albo szkolnych butów. Wzór musi się podobać i odzwierciedlać styl. W wyższych klasach przydadzą się piórniki z co najmniej dwoma komorami. Modele w kształcie walca, zazwyczaj z jedną kieszenią, są bardzo pojemne, ale trudno będzie w nich coś znaleźć. Jeżeli w szkole są szafki – dla wyjątkowych minimalistów wystarczą cieniutkie podłużne piórniki na podstawowe przybory do pisania.

W klasach licealnych, a zwłaszcza w szkołach profilowanych, używa się dużo więcej przyborów. Klasy techniczne korzystają z różnych akcesoriów kreślarskich. Jeszcze więcej sprzętu potrzebują uczniowie klas plastycznych. Profesjonalne kredki, ołówki i pióra potrzebują piórnika, który uchroni je przed zniszczeniem. Przyda się z pewnością usztywniany piórnik z dużą ilością kieszonek z elastycznej taśmy. W gumowe pętelki wkłada się poszczególne przybory, dzięki temu nie leżą luźno w piórniku, są bezpieczne i łatwo je znaleźć. Piórnik rozkładany bez wyposażenia spełnia wszystkie te wymagania. Te piórniki są trochę większe i otwierają się jak książka. Naprawdę pojemne modele mają dodatkową wkładkę w środku, tworząc nawet cztery oddzielne kieszenie.

Piórnik musi być ładny i solidny. Uczeń ma go ze sobą codziennie i powinien chętnie po niego sięgać. Świetnie, jeśli jest uszyty z solidnego, najlepiej wodoodpornego materiału. Kolorowe kredki w pięknym piórniku ucieszą każde dziecko.