Co to jest czarny humor?

Co to jest czarny humor?

  • 2 września, 2020

Często można usłyszeć stwierdzenie, że ktoś ma „czarny humor”. Co to właściwie oznacza? Że ta osoba jest smutna? Otóż nie! Osoba, która charakteryzuje się czarnym poczuciem humoru, to ktoś, kto potrafi w śmieszny sposób przedstawić żeby tragiczne i absurdalne. Umiejętnie przedstawia kwestie, które dla wielu z nas są przerażające i obraca je w żart.

Czarne żarty – pozytywne czy negatywne?


Z pewnością czarne żarty niektórych z nas wcale nie będą śmieszyć. Mogą one wręcz odstraszać lub być „zbyt mocne”. Każdy ma przecież inne poczucie humoru i nie można nikogo zmuszać do zmiany nastawienia. Jednak czy trzeba od razu odbierać dowcipy z czarnym humorem jako coś negatywnego? Niekoniecznie. Wbrew pozorom mogą one nieść za sobą wiele dobrego. Kawały z czarnym humorem bardziej zapadają nam w pamięć i wbrew pozorom – bardzo często mają one dobre przesłanie. Potrafią zmusić nas do przemyśleń i chwili zadumy. Dlatego jeśli nie jesteś zwolennikiem takiego rodzaju kawałów, zajrzyj do tych kategorii na redmik.pl, które będą najbardziej Cię bawić. Bo po co się denerwować, jak można ten czas przeznaczyć na uśmiech?

Memy z czarnym humorem


W ostatnich czasach bardzo popularne stały się memy internetowe, czyli zabawne treści najczęściej przekazywane w sposób graficzny. Memami mogą być zdjęcia, rysunki czy przeróżne grafiki. Gdy na świecie zdarzy się coś, co zwróci uwagę internautów, z pewnością możemy liczyć na zalanie internetu falą nowych memów z zabawnymi podpisami. Jakie memy Polacy uwielbiają najbardziej? Z pewnością te o polityce, związkach, grupach społecznych, newsach ze świata i jak każdy użytkownik internetu – te o zwierzaczkach. Czy memy to tylko odskocznia od codzienności i chwila rozrywki? Nie do końca. Memy z czarnym humorem sprawiają, że zwracamy uwagę np. na kwestie rodzinne. Ostatnio w Internecie pojawił się taki oto mem:

Dobry, prawda? W pierwszej chwili zaskakuje, śmieszy, a po chwili … przeraża! Zadowoleni rodzice pijący alkohol i dziecko, która sankami realizuje nową dostawę. Oczywiście jest to jeden z „lżejszych” przykładów, bo niektóre memy są o wiele, wiele mocniejsze.

Masz czarny humor?


To fantastycznie! Naukowcy udowodnili związek pomiędzy ilorazem inteligencji a czarnym humorem. Okazało się, że osoby które lubią czarny humor są bardzo inteligentne! Poza tym wykazują mniejszą skłonność do agresji i złego samopoczucia. Myślałeś, że osoby z czarnym humorem są smutne, sfrustrowane życiem i dlatego lubią takie żarty? Nic bardziej mylnego.

Przykładowe dowcipy z czarnym humorem


Teorię mamy za sobą, a Ty nadal nie jesteś pewny, co to właściwie są te czarne żarty? A może jesteś ekspertem i bez wahania znasz odpowiedź na poniższe pytania?

Co poczuje Monika, gdy włoży rękę do pojemnika wypełnionego kwasem solnym? Z pewnością nie dno!

Dlaczego Kasia oblała swoje włosy kwasem solnym? Bo jej powiedzieli, że ładniej wygląda w rozpuszczonych!