Fotowoltaika dla przedsiębiorców

Fotowoltaika dla przedsiębiorców

  • 22 lutego, 2021

Od kilku lat widoczny jest w naszym kraju trend na montaż paneli fotowoltaicznych. Dotyczy on głównie gospodarstw rolnych oraz odbiorców prywatnych, którzy panele montują na swoich domach jednorodzinnych. Coraz częściej na instalacje fotowoltaiczne decydują się również przedsiębiorcy, którzy upatrują w tym oszczędności, preferencji podatkowych oraz pozytywnego wizerunku i odbioru wśród swoich klientów. Niestety, trzon produkcji prądu w naszym kraju cały czas zajmują elektrownie opalane węglem. Efektem tego jest emisja do atmosfery wielu ton dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów każdego roku. Powoduje to znaczne zanieczyszczenie powietrza, które wdychamy oraz przyczynia się do zmian klimatycznych. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii jest więc w dzisiejszych czasach konieczności. Czy fotowoltaika dla przedsiębiorstw jest dobrym rozwiązaniem?  Czy to się opłaca?

Jakie są zalety paneli fotowoltaicznych?

W przypadku przedsiębiorców prowadzących działalność produkcyjną, montaż instalacji fotowoltaicznej będzie miał trzy główne zalety. Możemy do nich zaliczyć ekonomię, ekologię i pozytywny „zielony” wizerunek.
Fotowoltaika dla firm nastawiona jest na zaoszczędzenie możliwie dużej ilości pieniędzy, którą przedsiębiorcy każdego miesiąca płacą za energię elektryczną. Hale produkcyjne i magazynowe zajmują zazwyczaj dość duże powierzchnie. W związku z tym, na ich dachach istnieje możliwość zamontowania dużej i wydajnej instalacji fotowoltaicznej. Pozwoli ona obniżyć rachunki za prąd i będzie idealnym bezpiecznikiem w przypadku wystąpienia niedoborów energii elektrycznej. Niestety prąd w naszym kraju z każdym rokiem staje się coraz droższy. W związku z tym panele mogą być istotnym czynnikiem decydującym o obniżeniu rachunków za energię lub uzyskaniem całkowitej niezależności energetycznej.
Ekologia to kolejna bardzo ważna zaleta stosowania instalacji fotowoltaicznej w firmie. Wszyscy jesteśmy bowiem odpowiedzialni za stan, w którym znajduje aktualnie nasze środowisko. Powinniśmy zatem starać się, aby produkcja i urządzenia używane w firmie były możliwie energooszczędne. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych sprawi również, że część energii wykorzystywanej przez przedsiębiorstwo, będzie pochodziła z odnawialnych źródeł energii. Będzie to zatem mała cegiełka, którą dana firma włoży w ochronę naszego środowiska.
Panele fotowoltaiczne na dachu przedsiębiorstwa to również bardzo pozytywna wizytówka oraz możliwość wykorzystania marketingowego. Wiele osób zwraca dziś uwagę na to, jak wygląda produkcja danych towarów i produktów, wymagając przestrzegania zasad ekologii. Posiadając w naszej firmie instalację fotowoltaiczną, będziemy mieli okazję to wykorzystania tego przy opisywaniu i reklamowaniu naszych produktów. Z pewnością przyniesie to bardzo pozytywny efekt i być może zyskamy nowych klientów.

Ile kosztuje fotowoltaika dla firmy?

Panele fotowoltaiczne dla przedsiębiorstw z jednej strony są dość dużym wydatkiem, ale z drugiej strony patrząc na korzyści, które zyskamy, nie wydają się wygórowane. Mamy bowiem możliwość uzyskania niezależności energetycznej, wspieramy ochronę środowiska i dajemy dobry przykład innych. Bardzo atrakcyjne są również wszelkie formy wsparcia od państwa i Unii Europejskiej. Przedsiębiorca chcący zainstalować panele fotowoltaiczne w swojej firmie może liczyć na dotacje i bardzo korzystne pożyczki państwowe. Pomogą one w jakimś stopniu sfinansować inwestycję i przyspieszą jej zwrot. Ciekawym rozwiązaniem jest również preferencja podatkowa, polegająca na wliczeniu wydatków związanych z zakupem i montażem fotowoltaiki w koszty podatku dochodowego.

Jakiego dostawcę wybrać?

Szukając odpowiedniego dostawcy paneli fotowoltaicznych do przedsiębiorstwa, należy brać pod uwagę firmy znające warunki nasłonecznienia panujące w danej okolicy. Firmą godną polecenia, działającą w południowej części naszego kraju jest Salvis Expert. Doświadczeni pracownicy i monterzy zaprojektują instalację, która będzie działała w sposób efektywny nie tylko latem, ale również zimą. Co bardzo ważne – firma Salvis Expert pomoże również w uzyskaniu dotacji i dopłat, a także atrakcyjnych pożyczek państwowych. Istnieje również możliwość wyboru jednej z korzystnych form finansowania. Dzięki temu budżet firmy nie zostanie zbytnio obciążony.