Ile kosztuje blat z konglomeratu?

blat kuchenny

Ile kosztuje blat z konglomeratu?

  • 17 lipca, 2022

Blaty z konglomeratu w Szczecinie, jak również w innych miastach, cieszą się dość sporym zainteresowaniem. Dlaczego? Ponieważ to dzięki nim można stać się posiadaczem solidnego blatu do kuchni. Takiego, który będzie w stanie wytrzymać przez bardzo długi okres. Warto jednak dokładnie zapoznać się z informacjami na ten temat, aby być pewnym tego, że wybiera się coś, co będzie w stanie sprostać oczekiwaniom użytkowników.

Co o konglomeracie wiedzieć trzeba?

Najpopularniejszy jest granit i wszyscy wiedzą, że ma się do czynienia z kamieniem naturalnym. Ale czym jest konglomerat? Otóż jest to materiał, który powstał ze sproszkowanego granitu z żywicą i pigmentami. Mówiąc wprost – w tym przypadku ma się do czynienia z samymi składnikami naturalnymi. Niech się nikt nie zdziwi, jeżeli w jego wnętrzu znajdzie szkło, czy też brokat. Konglomerat niekiedy mylony jest z kamieniem naturalnym. Aczkolwiek, obydwu materiałów nie można stawiać w jednej linii. Dlaczego? Ponieważ ten pierwszy ma zdecydowanie lepsze właściwości. A co za tym dalej idzie – jego cena może znacząco wzrosnąć.

Ile kosztuje blat do kuchni z konglomeratu?

Cena za blat z konglomeratu nie zostanie ujawniona na samym początku. Nie chodzi tu jednak o to, że sprzedawcy lubią mieć tajemnice przed swoimi klientami. Finalny koszt zakupu uzależniony jest od wielu czynników. Pierwszy – metraż takiego blatu. Jak długi on ma być? Na cenę wpłynąć może również kolor blatu, jak również jego wykończenie. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć, ile kosztuje blat z konglomeratu, powinien poprosić o indywidualną wycenę. W przynajmniej kilku firmach. Dzięki temu będzie można wybrać tą najkorzystniejszą, która pozwoli na solidne wykonanie blatu do kuchni. Trzeba być jednak świadomym tego, że takie blaty kosztują przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. Coś się jednak za to otrzymuje. Co dokładnie?

Zalety blatów z konglomeratu

Blat z konglomeratu – cennik za niego może różnić się od tego, z jaką dokładnie firmą ma się do czynienia. Warto jednak poznać zalety takich blatów, jakie można umieścić na powierzchni całej kuchni. Wśród takich zalet można wymienić:

  • wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne – tym bardziej, jeżeli weźmie się pod uwagę marmur lub granit,
  • niska chłonność – można być pewnym tego, że ewentualne zabrudzenia nie będą wnikać w samą konstrukcję blatu,
  • żywność – konglomerat może być ze spokojem używany w kontakcie z żywnością,
  • odporność na działanie temperatur – w szczególności tych wysokich, co jednak nie oznacza, że cały blat należy rozpalać do czerwoności,
  • estetyka – tym bardziej, że oryginalny wzór dostępny jest na całej długości blatu kuchennego,
  • długa żywotność – warto również nadmienić, że indywidualnie zamówione blaty zawsze objęte są gwarancją,
  • w 90% składa się z naturalnych komponentów,
  • duży wybór kolorów i wzorów – dzięki czemu łatwiej będzie go dopasować do stylu aranżacyjnego w kuchni,
  • niska waga – szacuje się, że jest to przynajmniej 20% mniej niż to jest w przypadku kamienia naturalnego.