Jak doprowadzić pokój do porządku po przeprowadzce?

pokój

Jak doprowadzić pokój do porządku po przeprowadzce?

  • 1 lipca, 2022

Niestety, ale po wprowadzeniu do nowego mieszkania mnie trochę czasu za nim rozpakujemy wszystkie nasze rzeczy i doprowadzimy poszczególne pomieszczenia w naszym nowym lokum do porządku. Wiadomo, że na początku, gdy zwieziemy tam wszystkie rzeczy, to będziemy mieli tylko mnóstwo pudeł na środku pokoju. Należy dość rozważnie  pakować rzeczy przy wyprowadzce ze starego mieszkania, aby móc jak najszybciej znaleźć poszczególne rzeczy, gdy już je rozpakowujemy w nowym domu. Należy najpierw przygotować odpowiednie meble, gdzie będziemy trzymać przywiezione rzeczy.

Jak posprzątać pokój, gdy wprowadzamy się do nowego mieszkania?

Najpierw najlepiej sprawdzić, które przedmioty trafią do danego pokoju i należy je zacząć ustawiać, jeżeli mamy już przygotowane docelowe miejsce dla nich. Przecież z każdą rzeczą położoną na swoje miejsce będziemy mieli w pomieszczeniu mniejszy bałagan i łatwiej będzie się nam tam odnaleźć. Trzeba pamiętać, że przy przeprowadzce będziemy mieli jakiś bałagan, ale należy się rozpakowywać w bardziej przemyślany sposób, aby nie mieć później po prostu więcej sprzątania. Przed rozpoczęciem wypakowywania przedmiotów należy się zaopatrzyć w jakieś kosze na śmieci, gdzie będziemy wrzucać wszystko, co jest nam niepotrzebne albo było użyte tylko na potrzeby przeprowadzki.

Poszczególne kartony, które opróżniamy z jakichś rzeczy, mogą nam posłużyć do przechowywania innych przedmiotów, na przykład w piwnicy lub w szafach, a dzięki nim zawartość w środku nie będzie się brudziła. Należy również przygotować oddzielny worek na folię i inne drobiazgi, które miały zabezpieczyć nasze rzeczy przed transportem. Nie należy zapominać o tym, że podczas  tego procesu może się coś wylać lub stłuc, dlatego można w jakiś sposób zabezpieczyć ważne rzeczy przed tym, aby nie zostały uszkodzone. Wylaną wodę należy od razu ścierać, bo w przeciwnym wypadku rozniesie się ona po całym mieszkaniu. Dlatego zmiotka z szufelką powinna być zawsze gdzieś pod ręką, aby na bieżąco wykonywać prace porządkowe. Kiedy będziemy sprzątać wszystkie rzeczy w miarę na bieżąco, to ograniczymy ryzyko, że doprowadzimy do bałaganu w naszym pokoju. Myśląc, jak posprzątać pokój, gdy wszystkie przedmioty będą w odpowiednich miejscach, nie należy zapominać o tym, że warto umyć podłogę i odkurzyć po wszystkim, aby mieć czyste pomieszczenie. 

Jak zamontować szuflady na prowadnicach w swoim pokoju?

Nie jest zbytnio skomplikowane złożenie jakiejś szafki i założenie w niej potrzebnych elementów, aby mogła się wysuwać, dzięki czemu można tam włożyć mnóstwo różnych rzeczy oraz ciuchy. Wiele osób może mieć nieraz problemy jak zamontować szuflady na prowadnicach. Najpierw należy dokładnie przymierzyć prowadnicę, czy pasują one do danego mebla. Następnie należy dokładnie zaznaczyć miejsce ich montażu, ale też oznaczyć punkty, w których będą znajdowały się wkręty montażowe. Kolejnym punktem ich montażu jest po prostu ich przykręcenie. W przypadku większości szafek prowadnica trzyma się na czterech wkrętach. Później trzeba dokładnie sprawdzić ustawienie prowadnic i zobaczyć, czy płynnie zamyka się szafka, gdy za nią pociągamy. W momencie, gdy poczujemy jakiś opór, to musimy najprawdopodobniej coś poprawić w wykonanej instalacji. Prowadnice mogą się trzymać na większej ilości wkrętów, gdy szafka jest trochę większa, ale też niej chcemy przechowywać więcej ważące przedmioty. 

Jak oznaczyć kartony, aby szybciej znaleźć poszczególne rzeczy po wprowadzeniu się do nowego domu?

Warto pakować nieraz poszczególne rzeczy, które są z jednego pomieszczenia, dzięki czemu otwierając jeden karton, będziemy wiedzieć, że mamy tutaj na przykład rzeczy z kuchni. Można też napisać na kartonach informacje, co dokładnie znajduje się w pudle, dzięki czemu nie będziemy musieli otwierać kilku kartonów, aby znaleźć jedną rzecz. Tak naprawdę dobra organizacja wyprowadzki spowoduje, że szybciej urządzimy się też w nowym mieszkaniu, bo oszczędzimy czas na szukanie niektórych przedmiotów. Dlatego zawsze należy dobrze zaplanować każdy etap przeprowadzki.