Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

podpis

Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

  • 8 marca, 2022

Jaki doradca kredytowy będzie najlepszy? Pytanie, na które na pewno nie da się odpowiedzieć jednym zdaniem. W szczególności, jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny, będący zobowiązaniem wieloletnim. Nie tak łatwo będzie wybrać doradcę, ale czasem trzeba. W szczególności, że poważne kredyty wymagają dopasowania do indywidualnych potrzeb konsumentów. Warto więc sprawdzić, jaki powinien być ten idealny doradca, który będzie miał wpływ na przyszłość finansową swoich klientów.

Polecany znajomy dobry doradca

Jak wybrać doradcę kredytowego? Zasypując swoich znajomych pytaniami. Całkiem możliwe, że w gronie naprawdę bliskich osób znajdą się osoby, które już kiedyś samodzielnie poszukiwały takiej osoby i teraz są gotowe do tego, aby podzielić się wspomnieniami. Pytając o takiego doradcę, nie tylko należy pytać o pozytywy. „Co było nie tak?” – takie pytanie również powinno paść pod rozmowy. Tak, na pewno paść mogą jakieś negatywne słowa, ale zdecydowana większość zalet sprawić może, że uda się znaleźć osobę godną zaufania.

Nie można również zapomnieć o tym, że osoba zajmująca się doradztwem powinna posiadać minimalne doświadczenie. Przy czym nie oznacza to faktu, że już na wstępie należy skreślić osoby młode wiekiem. Takie również mogą okazać się niezwykle pomocne. Warto jednak sprawdzić, czy doradca kredytowy w Kielcach jest osobą pracującą na pełen etat, czy też tylko wykorzystuje wolne po godzinach. Najlepiej korzystać z pomocy osoby, która „siedzi” w tej branży na co dzień, na bieżąco obserwując sytuację, jaka zmienia się na rynku finansowym.

Specjalista od kredytów

Dobry doradca finansowy posiada określoną specjalizację. Warto przyjrzeć się ogłoszeniom. Duża część z nich skupia się tylko i wyłącznie na kredytach hipotecznych. Inne osoby są w stanie znaleźć dobry kredyt na rozwój przedsiębiorstwa. Takich specjalizacja jest cała masa. Dlaczego jest to temat taki ważny? Ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że doradca posiada fachową, szczegółową wiedzę. Nie można pozwolić sobie tylko na „liźnięcie” tematu, zasypując klienta informacjami, jakich ten nie jest w stanie wykorzystać.

Dozwolone są ewentualnie dwie, trzy specjalizacje. W szczególności, że niektórym klientom zależy na tym, aby kredyty połączyć ze sobą w jedno. Tak, nie lada zobowiązanie finansowe, które będzie wymagać nie tylko wiedzy, ale również fachowego, indywidualnego podejścia. Dzięki temu klient będzie wiedział, że samodzielnie nie naraża się na żadne kłopoty finansowe w przyszłości.

Referencje doradcy kredytowego

Jak wybrać doradcę kredytowego? Biorąc pod uwagę jego referencje. Przy czym nie można wierzyć tylko słowom „pomogłem już tak wielu osobom”. Czas to zweryfikować. W szczególności, jeżeli ma się do czynienia z doradcą, który nie jest osobą z polecenia. Doradca powinien bez problemu umożliwić kontakt swojemu potencjalnemu klientowi z osobami, którym miał już przyjemność pomóc. Przy czym, nie musi to być przekazywanie numeru telefonu. W szczególności, że obowiązuje klauzula RODO. Sam doradca może zadzwonić ze swojego telefonu, przekazując słuchawkę potencjalnie zainteresowanej osobie.

Uwaga! Po czym poznać dobrego doradcę? Po tym, czy w pierwszej kolejności zapyta swojego klienta o to, czy ten będzie skłonny wyrazić opinię innej osobie. Mała rzecz, a jest w stanie dużo powiedzieć o kulturze doradcy finansowego.

Niezależny doradca finansowy

Dobry doradca finansowy to osoba niezależna, która nie współpracuje z żadnym konkretnym bankiem, czy też instytucją finansową. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu można mieć pewność, że ma się do czynienia z osobą biorącą pod uwagę różnorodne oferty, porównując, wybiera tą najkorzystniejszą. W końcu o to chodzi klientom, a nie tylko ukierunkowanie na jedne oferty, ponieważ dany bank jest jego pracodawcą.

Z drugiej jednak strony – należy się dowiedzieć, z iloma dokładnie placówkami dany doradca pracuje. Im będzie tego więcej, tym większą można mieć pewność, że doradca finansowy jest niezależny, stawiając dobra finansowe swoich klientów ponad wszystko.