Jakie uszczelki do kabiny prysznicowej wybrać?

kabina prysznicowa

Jakie uszczelki do kabiny prysznicowej wybrać?

  • 18 stycznia, 2023

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór odpowiedniej uszczelki do kabiny prysznicowej jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Poszczególne modele znajdujące się w ofertach asortymentowych renomowanych producentów różnią się między sobą nie tylko zastosowaniem, ale również wyglądem. Jakie uszczelki do brodzika najlepiej zdadzą egzamin? Czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie?

Jakie można wyróżnić rodzaje uszczelek prysznicowych?

Osoby, które planują zaopatrzyć się we wspomniany produkt, przeważnie zadają sobie niewłaściwe pytanie. Warto wiedzieć, że nie ma jednej uszczelki, która doskonale zda egzamin w przypadku wszystkich rodzajów pryszniców. W najprostszym możliwym ujęciu każda kabina różni się od pozostałych m.in. typem oraz wymiarami brodzika czy drzwi. Rekomendowane jest przy wyborze uszczelki bardzo dokładne zmierzenie grubości szkła, do którego ma przylegać kupowany element. W ten prosty sposób potencjalny klient dowie się, jakiej szerokości model będzie najlepszą opcją, a także zagwarantuje właściwą szczelność kabiny. 

Kolejną kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie uszczelki, jest miejsce, w którym ma zostać zainstalowana. Należy zaznaczyć, że poszczególne elementy będą różniły się między sobą parametrami ze względu na wspomniany aspekt.

Trzeba także uwzględnić, czy uszczelka ma być zainstalowana w kabinie półokrągłej, czy kwadratowej. Jak wiadomo, modele przeznaczone do pierwszego rodzaju nie zdadzą egzaminu w przypadku drugich i odwrotnie.

Jak wybrać uszczelki do kabin półokrągłych?

Jakie uszczelki do kabiny prysznicowej półokrągłej będą najlepszą opcją? Modele przeznaczone do tego typu muszą zostać w odpowiedni sposób wyprofilowane, a także dopasowane do kąta zaokrąglenia prysznica. W ten sposób ściśle przylgną do szyby. Użytkownicy nie będą musieli martwić się, że wspomniana uszczelka zsunie się lub złamie w wyniku dostosowywania do kształtu prysznica.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że produkty znajdujące się w ofertach asortymentowych renomowanych producentów składają się przeważnie z dwóch części, czyli miękkiej i twardej. Godny uwagi jest również fakt, że główny profil, który będzie zakładany bezpośrednio na szybę, powstaje z PVC o większej  twardości. Z kolei druga część w zdecydowanej większości przypadków znane firmy produkują z bardziej elastycznej wersji tego tworzywa.

Oczywiście, uszczelka w zależności od modelu może składać się z jednego lub nawet kilku skrzydełek. Należy mieć świadomość, że konstrukcja poszczególnych egzemplarzy będzie wynikała z ich przeznaczenia.

W jaką uszczelkę zaopatrzyć się do prysznica kwadratowego lub prostokątnego?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że proste uszczelki są świetnym sposobem na to, by zabezpieczyć dolną część prostokątnej lub kwadratowej kabiny prysznicowej. Najlepsze produkty dostępne na rynku są w 100% wodoszczelne. Ponadto wykazują się odpornością na grzyby, pleśń, wilgoć czy promieniowanie UV.

Poszczególne modele będą różniły się między sobą przede wszystkim rodzajami ociekaczy. Skrzydełka, których zadaniem jest zbieranie wody, mogą być dłuższe lub krótsze.

O czym jeszcze należy pamiętać przy zakupie uszczelki do brodzika?

Jakie uszczelki do brodzika będą najlepszą opcją? Rekomendowane jest w pierwszej kolejności bardzo dokładne zmierzenie wielkości wgłębienia. Użytkownik dzięki szczegółowym pomiarom będzie miał sporą szansę na to, by znaleźć odpowiednio dopasowany element. Wspomniany produkt efektywnie zabezpieczy kabinę przed ewentualnym przeciekaniem.

Jak zostało już wspomniane wcześniej, w przypadku półokrągłego brodzika najlepszym możliwym rozwiązaniem będą półokrągłe modele. Godny uwagi jest fakt, że produkty znajdujące się w szerokiej ofercie asortymentowej znanych firm są perfekcyjnie dopasowane do kabiny pod kątem zaokrąglenia. Można mieć dzięki temu całkowitą pewność, że będą stanowiły doskonałą ochronę przed przeciekaniem.

Z kolei osoby poszukujące uszczelki do kabin kwadratowych lub prostokątnych powinny sięgnąć po klasyczne modele.