Najlepsze atrakcje nad morzem

Najlepsze atrakcje nad morzem

  • 4 września, 2020

Większości z nas odpoczynek nad morzem nierozerwalnie kojarzy się z czasem wakacji – plaża, słońce i szum morza nierozerwalnie wiążą się z tym czasem. Niestety, pogoda w Polsce bywa kapryśna i nie zawsze mamy okazję zażywać kąpieli słonecznych. Warto jednak wiedzieć, że z wielu atrakcji nad morzem można korzystać niezależnie od pogody, a także – pory roku. W końcu nigdzie indziej w naszym kraju nie uzupełnimy podczas spacerów niedoboru jodu w naszym organizmie!

Jakie atrakcje możemy znaleźć  nad polskim morzem?

Polskie morze to nie tylko piaszczyste plaże, po których można całymi dniami spacerować i napawać się szumem morza. Oferta tego miejsca jest o wiele szersza i niejednego może zaskoczyć. Znajdzie się tam zarówno coś dla wielbicieli zabytków, spędzania czasu na świeżym powietrzu jak i parków rozrywki. Każdy znajdzie dla siebie coś, co sprawi, że wyjazd będzie niezapomnianym przeżyciem. 

Do ciekawych miejsc nad morzem bez wątpienia należy szlak latarni morskich. Liczy on 17 latarni, a długość trasy wynosi aż 669 km! Z tego względu jeśli zależy Wam na zobaczeniu wszystkich, to w taką podróż najlepiej wybrać się samochodem. Ciekawym pomysłem jest jednak również odwiedzenie tylko kilku, łącząc oglądanie latarni z wycieczką rowerową.

Atrakcje turystyczne nad morzem są dla każdego – z tego powodu również dzieci znajdą tu miejsca, które skutecznie przyciągną ich uwagę. Jeśli wybraliście się na urlop ze swoimi pociechami to obowiązkowo odwiedźcie fokarium. W Helu, na samym końcu półwyspu, znajduje się miejsce zamieszkałe przez pięć fok – Bubasa, Undę, Anię, Ewę i Foka. Nie tylko można obserwować ich codzienne życie, ale również o godzinie 11 i 14 można je nakarmić, co stanowi jedną z największych atrakcji tego miejsca!

Morze Bałtyckie jest miejscem odwiedzanym przez wielu miłośników historii. To właśnie tu miało miejsce wiele wydarzeń związanych z historią Polski. Jedną z największych atrakcji nad polskim morzem stanowi odbywający się w Helu D-Day Hel, gdzie ma się niepowtarzalną okazję do obejrzenia rekonstrukcji historycznego lądowania w Normandii. Oprócz tego właśnie w tym miejscu znajduje się Muzeum Obrony Wybrzeża.

Na koniec tego krótkiego przeglądu coś dla miłośników rozrywki! Dla tych wszystkich, którym znudziły się najpopularniejsze sporty wodne, stworzono możliwość do wypróbowania FlyBoard, który umożliwia… latanie ponad wodą! Emocje, adrenalina i frajda są w tym wypadku gwarantowane. Dla tych, którzy preferują mniej ekstremalne rozrywki, świetną atrakcją będą parki rozrywki nad morzem. Można je znaleźć m.in. w Kołobrzegu, Ustce czy też w Łebie. 

Po atrakcjach czas na odpoczynek, czyli jakie noclegi można znaleźć nad morzem

Jednym z wyzwań, jakie stoi przed nami gdy zdecydujemy się spędzić czas nad morzem jest znalezienie odpowiedniego dla nas noclegu. Z pozoru sprawa wydaje się prosta, jednak w rzeczywistości wymaga to pewnego przygotowania. W pierwszej kolejności musimy wybrać termin – jeśli będzie to okres wakacyjny to warto zarezerwować noclegi z wyprzedzeniem, w innych okresach nie powinno być z tym większych trudności. Drugą kwestię stanowi znalezienie obiektu, który będzie spełniał nasze wymagania. Tutaj z pomocą przychodzi nam taki serwis jak https://www.e-nadmorzem.net.pl. Wystarczy wybrać miejscowość i interesujący nas typ obiektu, a później wybrać spośród szerokiej oferty to miejsce, w którym będziemy chcieli wypocząć po wszystkich atrakcjach dostępnych nad morzem bałtyckim. Czy urlop nad morzem w inną porę roku niż lato może być udany? Zdecydowanie tak, wystarczy zapoznać się z ofertą atrakcji turystycznych i cieszyć się czasem w tym przepełnionym jodem miejscu.