Najlepsze dowcipy z czarnym humorem – sprawdź, czy znasz je wszystkie!

Najlepsze dowcipy z czarnym humorem – sprawdź, czy znasz je wszystkie!

  • 10 września, 2020

Czarny humor jest to niezwykle popularna odmiana komizmu, która polega na zestawieniu elementów humorystycznych z grozą i absurdem. Tego typu dowcipy są charakterystyczne dla odmian groteski, nadrealizmu i teatru absurdu. Można wyróżnić kilka najbardziej popularnych dowcipów z czarnym humorem, które z pewnością zna każdy amator tego typu żartów.

Nie każdy rozumie czarny humor, jednak liczne badania udowadniają, że osoby, które go lubią, mają wysoki iloraz inteligencji, są najlepiej wyedukowani, mają niski poziom agresji, a także dość trudno poddają się złym emocjom.

Najbardziej popularne dowcipy z czarnym humorem

Jedną z bardziej popularnych kategorii dowcipów jest czarny humor o osobach czarnoskórych. Mimo że dla wielu może to być oznaka rasizmu, fani tego typu żartów nie widzą w tym nic złego. Przykładem może być:

„Murzyni schwytali w dżungli białego człowieka i spytali: – Wolisz śmierć czy wolisz buruburu?

-Buruburu- odpowiedział biały człowiek, ponieważ nie chciał umierać. Murzyni usłyszawszy odpowiedź, zaczęli go po kolei gwałcić. Po czym znowu zadali pytanie:

-Wolisz znowu buruburu czy śmierć?

-Wolę śmierć! – pisnął wymęczony i przerażony biały mężczyzna.

-Dobrze, w takim razie zarządzam śmierć przez buruburu! – oznajmił wódz Murzynów”.

„Co to jest: czarne na czerwonym jedzie po zielonym? Murzyn na Jawie, który jedzie po trawie!”

Niegdyś bardzo popularne było stwierdzenie utrzymane w tonie czarnego humoru, zgodnie z którym „czarny humor jest jak dziecko z rakiem, nigdy nie ma szansy się zestarzeć”. Dla potencjalnych odbiorców, szczególnie takich, którzy mieli związek z tą straszną chorobą, z pewnością nie jest to śmieszne. Jednak tak naprawdę takie stwierdzenie jest w 100 % prawdziwe.

Czarny humor żydzi to kolejna popularna kategoria. Ciekawym żartem jest:

„Biedny żyd przychodzi do bogatej synagogi. Zostaje przywitany przez osobę pilnującą wejścia:

-Pan nie może tutaj wejść.

-Z jakiego powodu?

-Bo pan się nie dołożył do budowy tej świątyni,

-Ale mam pewien interes do Goldberga.

-Oczywiście! Ja wiem, że ty nie masz interesu do Goldberga, Ty chcesz się tu modlić!”

Najlepszy czarny humor jest popularny przez długi czas. Ludzie przekazują go sobie z ust do ust i, mimo że praktycznie wszyscy go znają, nadal śmieszy. Jego popularną formą jest też tzw. suchar. Czarny humor przedstawiony w tym typie żartu jest często dowcipem o całkowicie banalnej i głupawej puencie, co jednak wystarczy, żeby rozbawić niektórych ludzi.

Mówiąc o czarnym humorze, warto także wskazać kawały o Ani bez rączek. Jak widać, jest tu poruszony motyw dziecka-kaleki, co również, jak w przypadku wcześniej wymienionych żartów, może powodować oburzenie u różnych grup społecznych, co jest całkowicie zrozumiałe, jednak bardzo często zdarza się, że ludzie, których te dowcipy dotyczą, poprzez dystans do siebie sami się z nich śmieją. Oto przykładowe kawały z tej grupy:

1. „-Stasiu Ania miała ostatnio straszny wypadek samochodowy, straciła obie ręce!

-Jejku to straszne!

W tym momencie rozległo się pukanie do drzwi.

-Ciekawe kto to?

-Na pewno nie Ania!:

2. „Ania: Mamusiu podasz mi ciasteczko?

Mama: Aniu zabierz sobie leży przecież na stole.

Ania: Mamo, ale ja nie mam rączek!

Mama: Nie ma rączek, nie ma ciasteczek!”