Terapia psychologiczna online – jakie są zalety?

psycholog

Terapia psychologiczna online – jakie są zalety?

  • 2 lipca, 2023

Terapia online oferuje większą elastyczność czasową. Pacjenci mogą umawiać się na sesje w dogodnym dla siebie czasie, niezależnie od lokalizacji. Terapia psychologiczna online eliminuje również konieczność podróżowania do gabinetu terapeutycznego, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdy. Ponadto dla niektórych osób terapia online może być bardziej komfortowa. Pacjenci mogą bowiem przeprowadzać sesje z wygody swojego własnego domu, w znanym i bezpiecznym otoczeniu. To może sprzyjać większej otwartości i chętniejszemu uczestnictwu. Warto dodać, że terapia online eliminuje bariery geograficzne, umożliwiając osobom mieszkającym w odległych miejscach lub obszarach o ograniczonym dostępie do usług psychologicznych skorzystanie z terapii psychologicznej online. Osoby z trudnościami z transportem lub mobilnością również mogą skorzystać z terapii online, co zwiększa dostępność usług. To także świetna propozycja dla klientów, którzy zazwyczaj chodzą na sesje stacjonarne, jednak np. z powodu podróży nie mogłyby uczestniczyć w terapii. Tryb zdalny rozwiązuje ten problem. Dla niektórych osób terapia online może być bardziej atrakcyjna ze względu na większą prywatność i anonimowość. Możliwość przeprowadzania sesji terapeutycznych w prywatnym otoczeniu może pomóc w zniwelowaniu barier związanych z wstydem, stygmatyzacją lub obawą przed oceną innych.

Terapia uzależnień online – czy warto?

Terapia uzależnień online jest ciekawą propozycją i daje wiele możliwości, ponieważ można dzięki niej uniknąć ewentualnej stygmatyzacji czy stresu związanego ze spotkaniami ze specjalistą. Co do zasady jednak zalecamy ją w trybie stacjonarnym. Warto zauważyć, że terapia online ma pewne ograniczenia. Bezpośredni kontakt z terapeutą może być istotny dla niektórych osób, zwłaszcza w przypadku uzależnień, które wymagają bliskiego monitorowania, wsparcia fizycznego lub interwencji w sytuacjach kryzysowych. Terapia online może również nie być odpowiednia dla osób o poważnym stanie psychicznym lub dla tych, którzy potrzebują bardziej intensywnej interwencji.

Terapia online – psycholog

Specjaliści umożliwiają klientom korzystanie z jednorazowych sesji zdalnych, ale też stałej terapii online. Terapeutom zawsze zależy bowiem na maksymalnym komforcie osób, które przychodzą do nich z problemami.

Psycholog przez internet – zachęcamy do współpracy

Terapią zajmują się wyłącznie wykwalifikowani specjaliści, którzy od lat wspierają klientów w kryzysie psychicznym czy borykających się z zaburzeniami psychicznymi, a także chorobami pokroju uzależnień. Pracują oni w oparciu o sprawdzone metody terapeutyczne, zgodne ze współczesną nauką. Do każdego podchodzą w sposób wyrozumiały oraz indywidualny, gwarantując pełną dyskrecję. Terapia online to dodatkowe narzędzie, które wykorzystują w pracy, dostosowując się do postępu technologicznego.