Wyjątkowe krzesła do salonu i jadalni

Wyjątkowe krzesła do salonu i jadalni

  • 9 września, 2020

Dawno już minęły czasy, kiedy dostępność i zakup mebli były ogromnym problemem. Obecnie szeroki wybór, ilość producentów, modeli, rodzajów wykończenia jest na tyle duża, że planując zakup krzeseł, stajemy przed innym dylematem – co wybrać? Jakie krzesła drewniane będą wyjątkowe i najlepiej podkreślą charakter wnętrz, a jednocześnie będzie można na nich wygodnie usiąść i spożyć wspólny posiłek czy prowadzić rozmowy?

Tradycja czy nowoczesność?

Urządzanie domu, apartamentu czy mieszkania stawia przed właścicielami wiele wyborów. Muszą zdecydować się na styl pomieszczeń, kolorystykę, wykończenie, a także meble i dodatki. Krzesła z drewna doskonale mogą wpisać się zarówno we wnętrza nowoczesne i minimalistyczne, jak i bardziej tradycyjne. Skromny styl skandynawski czy amerykański luksus – naturalne drewno wysokiej jakości sprawdzi się wszędzie. Wygodne krzesła drewniane do salonu pozwolą na odpoczynek przy stoliku kawowym. Starannie wykończone, tapicerowane krzesła drewniane do jadalni to gwarancja komfortu przy wspólnym posiłku.

Podstawa to dobry projekt i materiały

Bardzo często tak zwane designerskie krzesła z drewna kojarzą się z wymyślnymi formami, niekoniecznie do końca wygodnymi, za to ciekawie wyglądającymi. Jednak doskonały projekt krzeseł to podstawa do stworzenia produktu unikalnego, wygodnego i wytrzymałego. Zastosowanie wysokiej jakości litego drewna i odpornych na wycieranie, łatwych w czyszczeniu tkanin jest również istotne. Komfortowe krzesła drewniane tapicerowane do salonu to baza do stworzenia idealnej przestrzeni do wypoczynku i towarzyskich spotkań.

Pełnia komfortu w salonie

Salon jest w domu zwykle przestrzenią wielofunkcyjną. Najczęściej jednak to miejsce spotkań domowników, odpoczynku, jak również urządzania imprez towarzyskich.  Wytrzymałe krzesła drewniane do salonu będą jego nieodzownym elementem. Estetyczne krzesła drewniane tapicerowane do salonu to połączenie komfortu i funkcjonalności. Można również wybrać ciekawy, legendarny fotel Paula Bunyana, który w nowoczesnym wydaniu zyskuje piękną formę i wysokiej jakości wykonanie. Unikalny kształt, drewniane nóżki, hydrofobowa tkanina, formowana pod ciśnieniem komfortowa pianka – te elementy decydują o wyjątkowości mebla.

Jak wybrać krzesło do jadalni?

Nie bez powodu krzesła drewniane do jadalni stanowią najczęstszy wybór osób urządzających przestrzeń jadalnianą. Ciepło drewna wykończonego w naturalny sposób dodaje wnętrzu pożądanego charakteru. Dobrym pomysłem będzie wybór krzeseł z odporną na zabrudzenia tapicerką. Ciekawe w formie krzesła do jadalni drewniane – fotele TRUMP mogą również idealnie wpasować się w przestrzeń salonu. Awangardowe, ręcznie tapicerowane krzesło JACKSON będzie świetnie pasowało zarówno do bardzo nowoczesnych jadalni, jak i tych urządzonych w stylu retro. Wybór powinien uwzględniać charakter miejsca, pożądaną wysokość krzesła, jak i jego kolorystykę.

Naturalne drewno i doskonałe tkaniny

Wybierając krzesła drewniane, warto postawić na jakość. Oczekujemy od nich, że będą służyły przez lata. Lite, twarde drewno bukowe czy dębowe to doskonały materiał na nogi krzeseł. Wnętrze wygodnych siedzisk i oparć wykonane z pianki formowanej pod ciśnieniem zapewnia pełnię komfortu, zaś dodatkowe pasy w siedzisku podnoszą wytrzymałość konstrukcji. Ręczne tapicerowanie każdego krzesła jest gwarancją niezwykłej staranności i dokładności. Wybór tkanin wśród wielu nowoczesnych kolorów i wzorów, materiałów zapewniających dodatkowe właściwości użytkowe pomaga w stworzeniu krzesła idealnie dostosowanego do potrzeb.

Stwórz własne, wyjątkowe zestawienie

Dobre krzesła z drewna to projekt umożliwiający indywidualne dostosowanie. Ważne jest, by to nie wnętrze musiało być dopasowane do wybranego mebla, ale ten mebel można było dopasować do wnętrza. Dlatego wybór krzesła to zadecydowanie o modelu, a następnie dopasowanie jego szczegółów do indywidualnego zapotrzebowania. Kolor nóg i rodzaj drewna, z jakich zostaną wykonane, kolor, faktura lub ewentualnie wzór tapicerki, właściwości materiału – to decyduje o ostatecznym wyglądzie krzesła.