Fotografia kulinarna. Jak zrobić dobre zdjęcia jedzenia?

kulinaria

Fotografia kulinarna. Jak zrobić dobre zdjęcia jedzenia?

  • 13 maja, 2022

Żadna szanująca się krakowska restauracja nie obejdzie się dziś bez fotografii kulinarnej, która z każdym dniem rośnie w siłę. Knajpom zależy na dobrej prezencji w internecie, ponieważ pozwala to na przyciągnięcie większej ilości klientów, a to w konsekwencji przekłada się na lepsze zarobki. Jak sprawić, by jedzenie pięknie prezentowało się na zdjęciach? Jak się ma w 2022 roku fotografia kulinarna w Krakowie? 

Zrobiłeś obiad, smakuje genialnie, ale na zdjęciu wygląda kiepsko. Co zrobić? 

Przede wszystkim musisz zadbać o odpowiednie światło i dobrej jakości sprzęt do robienia zdjęć. Może to być telefon, jeśli nie masz profesjonalnego aparatu. Zadbaj o kompozycje i kolory, dokładnie zastanów się jaką wizję masz na te zdjęcia. Wybierz odpowiednie miejsce i spraw, by kadr wyglądał przyzwoicie i zachęcająco. Zdjęcia jedzenia należy robić raczej z bliska. A przede wszystkim należy zadbać, aby jedzenie samo w sobie wyglądało wyśmienicie. Nawet najlepszy fotograf nie pomoże, jeśli burger kompletnie się nam rozpada i nie wygląda apetycznie. Jeśli prowadzisz swoją własną restaurację w Krakowie i nie masz czasu na naukę fotografii warto udać się do profesjonalisty. Fotografia kulinarna w Krakowie stoi na naprawdę wysokim poziomie. 

 

Fotografia Kulinarna Kraków 

Jeśli prowadzisz w Krakowie bądź okolicach własną restaurację, z pewnością prowadzisz również Instagrama i Facebooka biznesowego. Content z dobrej jakości zdjęciami potraw to podstawa marketingu internetowego jeśli chodzi o gastronomię. Niezależnie od tego, czy serwujesz burgery, czy pizzę, zdjęcia są naprawdę bardzo ważne i jeśli nie zadbasz odpowiednio o tę kwestię, obroty restauracji mogą sukcesywnie spadać. 

Krakowska Fotografia Kulinarna wie jednak, że my, ludzie jemy przede wszystkim oczami. To dlatego zdjęcia tworzone przez krakowskich fotografów są najwyższej jakości. Pomaga to w zwiększeniu dochodów i pozyskaniu większej ilości gości. Fotografia kulinarna w Krakowie jest co najmniej na tym samym poziomie, co w stolicy, ale wielu twierdzi, że nawet wyższym. Wystarczy wejść na profile najpopularniejszych krakowskich knajp i samemu dokonać wyboru. 

 

Jeśli prowadzisz własną restaurację możesz próbować zadbać o zdjęcia na własną rękę, jednak może być to droga przez mękę. Jeśli nie masz odpowiedniej klasy aparatu, chęci albo czasu, warto udać się do specjalisty. Oczywiście specjalisty od robienia zdjęć. Fotograf posiada odpowiedniej jakości oświetlenie, aparat i inne rzeczy niezbędne do odpowiedniego fotografowania, a poza tym niezbędne, często wieloletnie doświadczenie. Zanim wybierzemy fotografa warto najpierw sprawdzić jego portfolio i czy styl jego fotografii kulinarnej przypadnie nam do gust. 

Każdy ma inną ścieżkę. Zdjęcia do swojej restauracji możesz robić samodzielnie, albo skorzystać z usług profesjonalisty. Pamiętaj jednak o tym, że fotografia kulinarna, a w Krakowie już w szczególności, jest niezbędna, aby przyciągnąć nowych, wiernych gości do Twojego biznesu.