Jak dobrać konsolę do wnętrza?

Jak dobrać konsolę do wnętrza?

  • 17 maja, 2021

Historia konsol sięga epoki baroku. Właśnie w tym okresie ten typ mebla zyskał na popularności. Drewniane i bogato zdobione stoliczki ustawiane pod ścianą pełniły funkcję dekoracyjną. Być może dlatego konsole często uchodzą za mebel luksusowy. Dzisiejsze warianty poszerzyły swoje funkcje o te bardziej praktyczne, zachowując przy tym swoją wizualną atrakcyjność. Nowoczesne modele dalekie są od rokokowego stylu. Przyciągają uwagę dzięki swej prostocie i uniwersalności. Rzecz jasna, zdobne konsole oraz te stylizowane na barok, nadal cieszą się renomą. Niezależnie od wyglądu, ten mebel będzie zarówno praktycznym, jak i przyjemnym dla oka dodatkiem.

Nowoczesna konsola w Twoim mieszkaniu

Konsola to mebel raczej małych wymiarów i w tym cały jej urok. Ze względu na swój gabaryt zmieści się praktycznie wszędzie, nawet w najmniejszych pomieszczeniach. Dzięki temu możesz stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza. Miejsce docelowe dla konsoli najczęściej stanowi korytarz. W tym miejscu będzie nie tylko dekoracją, ale i praktycznym miejscem do przechowywania drobiazgów. Świetnym rozwiązaniem jest powieszenie nad meblem lustra. Sypialnia to miejsce, które wręcz prosi się o ustawienie w niej konsoli. W tym pomieszczeniu może mieć bardziej intymny charakter. Doskonale wyeksponuje prywatne zdjęcia lub przechowa poufne dokumenty. Z powodzeniem może służyć również jako toaletka. Konsola idealnie sprawdzi się w jadalni oraz w salonie jako pomocnik. Ustawiając ja przy dowolnej ścianie, możesz stworzyć przepiękną aranżację, nadając pomieszczeniu charakteru. Możliwości ustawienia konsoli są nieograniczone. Ten niepozorny mebel może odmienić Twoje wnętrze. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego pomysłu.

Konsola – jaką wybrać?

Receptura na wybór właściwej konsoli nie istnieje. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich upodobań. Ten niewielki stolik może stać się gustownym dodatkiem, ale również najważniejszym punktem w pomieszczeniu. Rynek oferuje szeroki wachlarz mebli. Ze względu na trwałość i jakość, drewniana konsola to jedna z najlepszych opcji. Drewno to materiał zawsze modny i gustowny. Zależnie od nadanego mu kształtu i wykończenia może ocieplić wnętrze lub uczynić je bardziej surowym. Drewniane konsole dostępne są w każdym stylu, od skandynawskiego, przez industrialny, aż do glamour. Styl skandynawski to prostota i minimalizm. W takim wnętrzu dobrze będą się prezentować małe, proste konsole na drewnianych nogach. Te w stylistyce industrialnej to takie, które najczęściej łączy się ze stalowymi elementami, a ich blaty są dość masywne. Mnogość zdobień w postaci rzeźbień czy też połyskliwych okuć, to elementy definiujące styl glamour. Sporą popularnością cieszą się konsole w stylu hampton, czyli takie zbliżone do stylu marynistycznego, z charakterystycznymi krzyżami pomiędzy nogami. Oczywiście to tylko parę przykładów różnego wyglądu. Wybór konsoli w 100% zależy od Twojego gustu.

Konsola to mebel o wszechstronnym zastosowaniu. Niemniej jednak przed zakupem warto określić jego podstawową rolę, którą ma pełnić w pomieszczeniu. Ustawiona w korytarzu sprawdzi się idealnie jako miejsce do przechowywania kluczy czy łyżki do butów. Dobrze, więc jeśli będzie wyposażona w szufladki. Warto również zwrócić uwagę na głębokość mebla i wybrać taki, który swoimi gabarytami nie zakłóci ciągu komunikacyjnego. Konsole są częstym wyborem do sypialni i równie często pełnią tam rolę toaletek. W tym przypadku miejsce do przechowywania może również się przydać. Szczególną uwagę należy zwrócić na blat. Im jego powierzchnia gładsza – tym lepsza. Porowaty będzie mocno się zabrudzał podczas wykonywania makijażu.

Nowoczesne konsole, poza praktycznymi walorami, fenomenalnie sprawdzają się jako element dekoracyjny lub ekspozycja dla dekoracji. Jeśli chcesz odświeżyć lub totalnie zmienić Twoje wnętrze, konsola to rewelacyjne rozwiązanie.