Jakie są zabawki BDSM?

seks

Jakie są zabawki BDSM?

  • 15 listopada, 2022

Wraz z rosnącą świadomością na temat seksu, coraz większą popularnością cieszą się techniki BDSM. Dla wielu osób stanowią one skuteczny sposób na podniesienie satysfakcji z seksu i urozmaicenie swojego życia łóżkowego. W rozpoczęciu przygody z tą popularną techniką pomagają wszechstronne akcesoria BDSM. Dowiedz się, jakie są zabawki BDSM oraz dlaczego warto po nie sięgnąć.

Na czym polega BDSM?

BDSM to zbiór technik seksualnych, opierających się na kontroli, dominacji, a w wielu przypadkach również różnych odmianach sadyzmu i masochizmu. W BDSM partnerzy przyjmują role strony dominującej, która wydaje polecenia oraz strony uległej. W ramach stosunku obie strony stosują różnorodne techniki, opierające się na dyscyplinie, zniewoleniu i kontrolowanej przemocy, celem zwiększenia podniecenia i przyjemności z seksu. Wraz z nimi stosuje się zabawki BDSM, które odnajdują szereg zastosowań podczas seksu o charakterze sado-masochistycznym.

Warto pamiętać, że seks BDSM opiera się na obustronnej zgodzie i w żadnym wypadku nie nosi znamion gwałtu. Każdą scenę poprzedzają liczne ustalenia, mające na celu zapewnienie komfortu obu partnerom. Ponadto strona uległa może w każdej chwili przerwać akt, stosując wcześniej ustalone słowo bezpieczeństwa lub w inny sposób sygnalizując swój dyskomfort.

Rodzaje zabawek BDSM

Akcesoria BDSM służą zwykle zaakcentowaniu dominacji podczas stosunku, zniewoleniu strony uległej oraz zadaniu jej bólu w kontrolowany sposób. Popularne zabawki BDSM to:

  • akcesoria do krępowania – kajdanki, liny, pasy i taśmy,
  • uprzęże do podwieszania i krępowania w określonej pozycji,
  • maski i opaski na oczy,
  • kneble,
  • obroże i smycze,
  • akcesoria do zadawania bólu – pejcze, bicze, baty i inne,
  • klipsy i klamry na sutki,
  • żeńskie i męskie pasy cnoty,
  • lateksowe stroje erotyczne.

Dodatkowo w relacjach BDSM często używa się tradycyjnych akcesoriów erotycznych, których głównym zadaniem jest zwiększenie przyjemności z seksu. Wiele par praktykujących seks o charakterze BDSM sięga więc po wibratory, dilda i inne popularne gadżety. Są one wykorzystywane w celu zwiększenia podniecenia, nagrodzenia strony uległej lub wręcz przeciwnie – „torturowania” jej przyjemnością i dla wymuszenia posłuszeństwa.

Zabawki BDSM – jakie wybrać dla początkujących?

Szeroki wybór zabawek BDSM sprawia, że osoby zainteresowane tym tematem i pragnące rozpocząć swoją przygodę z seksem sado-masochistycznym często nie wiedzą, od czego zacząć. Jakie zabawki BDSM będą odpowiednie dla amatorów? Wybierając akcesoria BDSM, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na swoje preferencje i oczekiwania, a także oczekiwania swojego partnera. Znaczna większość osób decydujących się na ten typ relacji ma fetysz wiązania, krępowania i kontrolowania partnera (lub bycia stroną kontrolowaną w przypadku osób uległych). Z tego powodu akcesoria takie jak kajdanki, pasy i opaski na oczy uważane są za podstawowe i najbardziej niezbędne zabawki BDSM, które będą idealnym wyborem dla początkujących.

Kolejną ważną i bardzo popularną kategorią są akcesoria służące do zadawania bólu. Warto pamiętać o tym, że poszczególne zabawki różnią się od siebie pod względem natężenia zadawanego bólu – pejcze zadają zwykle ból o natężeniu od niskiego do średniego, a w przypadku batów ból jest znacznie silniejszy i może wystąpić ryzyko rozcięcia skóry. Stąd też warto rozmawiać ze swoim partnerem na temat preferencji w zabawach BDSM, aby prawidłowo stopniować nasilenie bólu. Pary bardziej doświadczone mogą sięgnąć po kilka różnych akcesoriów z tej kategorii, które znajdą swoje zastosowanie przy różnych okazjach.

Co istotne, wśród zabawek BDSM znajdują się również bardziej ekstremalne, niszowe gadżety, po które sięgają wyłącznie niektóre z par. Są to akcesoria takie jak zestawy do lewatywy, pompka erotyczna czy męski pas cnoty (dla mężczyzn będących stroną uległą). Akcesoria BDSM tego typu są mniej popularne ze względu na to, że nie każda para jest chętna, aby z nich korzystać. Zaleca się, aby sięgały po nie wyłącznie bardziej doświadczone pary, które mają jasno określone oczekiwania i limity odnośnie do zabaw o charakterze BDSM.