Licówki – komu się sprawdzą?

dentysta

Licówki – komu się sprawdzą?

  • 12 listopada, 2022

Piękne, zadbane zęby to wspaniała wizytówka. Zdrowy, biały uśmiech stanowi bardzo efektowną ozdobę. Dodaje on atrakcyjności i sprawia, że czujemy się pewni siebie. Niestety każdego dnia nasze zęby narażone są na wiele niekorzystnych czynników, które obniżają ich estetykę. Na szczęście na przełomie ostatnich lat stomatologia mocno się rozwinęła. Obecnie oferuje ona zabiegi, które pozwalają szybko i skutecznie przywrócić uzębienie do perfekcyjnego stanu. Najpopularniejsze jest założenie licówek.

Licówki – co to?

Licówki to pojedyncze, cienkie nakładki mocowane na przedniej części uzębienia. Aby je założyć, stosuje się specjalny klej. Dzięki nim można łatwo i bezboleśnie poprawić odcień i kształt zębów. Licówki wykonywane są z różnorodnych materiałów – najczęściej z porcelany i ceramiki, które kolorystyką perfekcyjnie odwzorowują naturalne uzębienie. Większość gabinetów stomatologicznych oferuje również licówki akrylowe i kompozytowe.

Komu sprawdzą się licówki?

Licówki dedykowane są osobom pragnącym zamaskować nieestetyczne przebarwienia na uzębieniu. Polecane są także pacjentom, którzy chcą odbudować ukruszonego bądź złamanego zęba. Licówki doskonale sprawdzają się również w celu wykonania korekty niewielkich wad zgryzu oraz ukrycia nieestetycznych wypełnień na licowych powierzchniach. Na nakładki te często decydują się także osoby pragnące zredukować lub całkowicie usunąć diastemę bądź poprawić kształt zęba.

Licówki – przeciwwskazania

Chciałbyś założyć licówki? Katowice to miasto, w którym znajdziesz świetne kliniki wykonujące te zabiegi. Pamiętaj jednak, że przed zamocowaniem nakładek musisz odbyć konsultację ze specjalistą. W czasie rozmowy stomatolog przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad zdrowotny, aby upewnić się, czy zabieg będzie dla Ciebie w pełni bezpieczny. Do głównych przeciwwskazań do założenia licówek zalicza się:

  • bruksizm,
  • część zaburzeń okluzyjnych,
  • nieprawidłowa higiena jamy ustnej,
  • stany zapalne dziąseł,
  • próchnica.

Jak wygląda zabieg założenia licówek?

Zamierzasz poddać się zabiegowi założenia licówek w Katowicach? Zastanawiasz się, jak wygląda mocowanie tych nakładek? Otóż mogą one zostać założone wyłącznie na zdrowe zęby, dlatego przed zabiegiem dentysta przeprowadza kontrolę stanu uzębienia. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, specjalista pobiera wycisk, na podstawie którego protetyk wykonuje nakładki. Następnie stomatolog przygotowuje zęby do licówek, przeprowadzając cementowanie, piaskowanie i szlifowanie. Zabieg założenia nakładek wykonywany jest pod miejscowym znieczuleniem i jest bezbolesny.

Licówki – zalety

Licówki mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają w krótkim czasie przywrócić uzębienie do doskonałego stanu. Dzięki nim zęby stają się białe, równe i estetyczne. Ponadto licówki wyróżniają się wysoką trwałością i wytrzymałością, a także są łatwe do utrzymania w higienie. Zakładając je, z pewnością poczujesz się pewny siebie i atrakcyjny. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem.