Kiedy warto zdecydować się na car detailing?

samochód

Kiedy warto zdecydować się na car detailing?

  • 2 sierpnia, 2022

Car detailing opiera się na pielęgnacji samochodów. Oczywiście nie sposób porównać usług profesjonalnej firmy w tym zakresie z pielęgnacją w przydomowym zaciszu lub myciem auta na myjni bezdotykowej. Zatrzymując się na chwilę na tym ostatnim przykładzie, musisz wiedzieć, że niepoprawne mycie Twojego auta może uszkodzić jego lakier, nawet w sytuacji, gdy jest to samochód nowy. Najgorsze zniszczenia niesie za sobą wykorzystywanie ręcznej szczotki z myjni, co może mieć katastrofalne skutki dla wyglądu naszego auta.

Profesjonalne firmy zajmujące się car detailingiem mają odpowiednią wiedzę w tym temacie, ale i posiadają odpowiednie do tego narzędzia. Oferują bardzo szczegółowe mycie, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz auta. Wykorzystują do tego na przykład pędzle razem z oczywiście specjalnie dobraną chemią samochodową.

Oprócz standardowego mycia, firmy car detailingowe oferują szereg usług premium. Zalicza się do nich na przykład renowacja lakieru, nakładanie powłoki ceramicznej czy niewidzialnej wycieraczki, która zdecydowanie podnosi komfort jazdy samochodem podczas deszczu. Dostępne w ofercie może być również polerowanie felg, przyciemnianie szyb czy niezwykle popularna w ostatnich latach zmiana koloru samochodu. Dzięki takiej usłudze możesz całkowicie odmienić wygląd swojego samochodu, a w dowolnym momencie będziesz mógł powrócić od pierwotnego koloru lub wymienić go na jeszcze inny. 

Kiedy warto zdecydować się na car detailing? Wrocław

Na usługi takiej firmy decydujemy się z kilku powodów, na przykład:

  • w celu zabezpieczenia nieskazitelnego wyglądu z salonu. Niestety bardzo często auta odebrane z salonu nie są odpowiednio zabezpieczone. Korzystając z usług car detailingu we Wrocławiu, możemy założyć powłokę ceramiczną na lakier i nałożyć folię PPF na elementy, które są szczególnie narażone na zarysowania;
  • w celu poprawy wyglądu samochodu używanego. Już jednoetapowa korekta lakieru potrafi zrobić kolosalną różnicę i znacznie zredukować poziom rys. Dzięki temu możemy 'odmłodzić’ nasz samochód nawet o kilka lat;
  • przed sprzedażą samochodu. Profesjonalnie, detailingowe mycie samochodu może znacznie zwiększyć jego wartość! Zapewne zgodzisz się z tym, że zadbane samochody, w których środek jest czysty, robią zdecydowanie lepsze wrażenie. Tym samym może się to przełożyć na decyzję zakupową. Będzie to też idealny argument dla Ciebie na podwyższenie ceny za samochód; 
  • w celu zwiększenia komfortu jazdy oraz zaoszczędzenia czasu. Niestety obecnie mamy coraz mniej czasu na to, żeby zadbać o swoje auto, a równie często nie potrafimy odpowiednio o nie zadbać i nie mamy dostępu do odpowiednich narzędzi. Szczególnie wyjazd w dłuższe trasy samochodem, który prezentuje się świetnie zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, to czysta przyjemność.

Zabiegom auto detailingowym można poddać zarówno używany samochód, co pozwoli przywrócić mu stan bliski fabrycznemu, jak i niedawno odebrany z salonu. Nie zwlekaj i zadbaj o swoje auto już dziś i podaruj mu prawdziwe SPA!