Czy warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

nieruchomości

Czy warto korzystać z usług agenta nieruchomości?

  • 3 sierpnia, 2022

Szukanie czy też sprzedawanie mieszkania to dużo emocji, ale też formalności, którymi trzeba się zająć. Można to robić w pojedynkę, jednak wiele wygodniejsza jest opcja skorzystania z pomocy biura nieruchomości. Dobrego agenta nieruchomości bez problemu znajdziemy w Lublinie i innych polskich miejscowościach.

Agent nieruchomości — na czym polega jego praca

Agenci biura nieruchomości są przedstawicielami obu stron przy zakupie mieszkania. Agent nieruchomości powinien więc być osobą, która jest szczerze zainteresowana klientem, potrafi słuchać, odczytywać potrzeby i szybko rozwiązywać ewentualne problemy. Mieszkanie można sprzedać na własną rękę, jednak, szczególnie przy pierwszym mieszkaniu, pomoc agenta może okazać się nieodzowna i pomóc zarobić więcej na transakcji. Agenci nieruchomości pracują w większych miastach, takich jak Lublin, ale agencje można też znaleźć w mniejszych miejscowościach.

Na początek agent będzie chciał poznać nieruchomość. Oceni ją pod względem stanu, lokalizacji, metrażu. Agencje nieruchomości pomogą w zrobieniu profesjonalnych zdjęć do ogłoszenia, a dzięki nim możemy liczyć na więcej potencjalnych nabywców. Agent nieruchomości ma za zadanie przedstawić mieszkanie w ofercie w taki sposób, by zainteresować szukających własnego lokum. Podkreśli on plusy mieszkania lub domu, a minusy postara się przedstawić w sposób delikatny lub nawet zamienić na zalety (salon z aneksem to więcej otwartej przestrzeni, stare budownictwo — niesamowite wnętrze z historią). Następnie agent bierze na siebie odbieranie telefonów i oprowadzanie po mieszkaniu. Jest to niezwykle cenne dla osób zabieganych, które nie mają czasu na rozmowy z potencjalnymi nabywcami. Agent nieruchomości poprowadzi rozmowę w taki sposób, że mieszkanie wyda się bardziej interesujące. Będzie on podtrzymywał rozmowę i cały czas podkreślał plusy nieruchomości. Następnie wynegocjuje odpowiednią dla sprzedającego cenę. Kolejnym krokiem jest umowa przedwstępna, a następnie akt notarialny — tutaj agent nieruchomości pomoże nam z wszelką papierologią.

Agent nieruchomości działa też po drugiej stronie — jest pomocą dla osób, które mieszkania szukają. Wystarczy powiedzieć mu, na czym nam zależy, a agent postara się znaleźć coś odpowiedniego dla nas. Skontaktuje nas też z doradcą kredytowym czy notariuszem. Postara się wynegocjować satysfakcjonującą cenę dla obu stron. Agent nieruchomości nie tylko pośredniczy i doradza, ale też jest emocjonalnym wsparciem. W każdej chwili można do niego zadzwonić i poradzić się przed kupnem mieszkania.

Agent nieruchomości Lublin jak znaleźć odpowiedniego

W Lublinie nie brakuje agencji nieruchomości. Jednak dobry agent nieruchomości z Lublina to osoba, na której możemy polegać. Taka osoba nie będzie chciała nas oszukać, będzie z nami szczera, wesprze nas na każdym etapie sprzedawania czy kupowania mieszkania. Bez agenta możemy popełnić błędy, przez które stracimy czas i pieniądze. Dlatego zwróćmy uwagę, by agent nieruchomości z Lublina był osobą, która stanie po naszej stronie i będzie naszym przedstawicielem, ale postara się też zrozumieć drugą stronę. Dzięki temu transakcja przebiegnie pomyślnie i mniej stresująco.