Narty w Alpach z dziećmi – o czym trzeba pamiętać?

narciarstwo

Narty w Alpach z dziećmi – o czym trzeba pamiętać?

  • 16 czerwca, 2022

Jazda na nartach stanowi nieodłączny element spędzania aktywnie czasu zimą dla całej rodziny. Będąc miłośnikiem uprawiania tego sportu, każdy rodzic chce zarazić tą pasją swoje dziecko. Narty w Alpach będą także świetną okazją, by pokazać dzieciom trochę świata. Decydując się na wyjazd na narty w Alpy ze swoimi pociechami, możemy zagwarantować całej rodzinie masę dobrej zabawy na świeżym powietrzu i spędzić ze sobą wyjątkowy czas. Jeśli wybierasz się ze swoją pociechą pierwszy raz na narty w Alpy, warto się zastanowić, w jakie miejsce pojechać, aby było przede wszystkim bezpiecznie dla Twojego dziecka. Głównym kryterium powinny być wyznaczone odpowiednie trasy dla początkujących i dzieci. 

Dokąd na narty z dzieckiem w Alpach?

Do dyspozycji jest wiele kierunków, w które możemy się udać z pociechami. Najlepszym wyborem byłby wyjazd zorganizowany. Nie musimy się martwić, że popełnimy błąd przy wyszukiwaniu miejsca i okaże się, że tam gdzie dotarliśmy, nie ma odpowiednich tras dla dzieci. Dzięki takim wycieczkom mamy często zapewnione dodatkowe atrakcje, więc możemy być pewni, że nikt nie będzie się nudził podczas pobytu w Alpach. Jednym z najbardziej znanych miejsc i świetnie przygotowanych właśnie dla najmłodszych jest Marilleva. Miasteczko to leży w północnych Włoszech, na zboczu w dolinie Val Meledrio. Przyciąga turystów bardzo dobrymi warunkami pogodowymi. Jest centrum sportów zimowych, które wchodzi w skład większego kompleksu narciarskiego, dzięki czemu może zaoferować ponad 120 tras. Jeżeli chodzi o zróżnicowanie trudności zjazdów, przeważają tutaj trasy dosyć łatwe, więc jest świetnym miejscem do spędzenia aktywnego wypoczynku z najmłodszymi. Odpoczynek w Alpach z całą rodziną wcale nie musi być drogi. Szukając wycieczek, warto śledzić oferty na narty w Alpach z dziećmi last minute Marilleva. Takie wyjazdy są bardzo często w dużo niższych cenach, więc przy okazji można trochę zaoszczędzić. 

Jaki stok na początek?

W ofercie większości ośrodków narciarskich znajdujących się w miejscowości Marilleva nie musimy martwić się tym, że trasy będą zbyt trudne dla naszego dziecka. Mieści się tam między innymi park rodzinny, który obejmuje strefę dla początkujących, strefę nauki, a także plac zabaw na śniegu. Jak widać, atrakcji jest sporo, więc nasza pociecha z pewnością nie będzie się nudzić. Trasy niewymagające mają aż 32km, stąd też miejsce to będzie idealne na odpoczynek z całą rodziną. Jeśli jest to pierwszy wyjazd na narty z pociechami, nasze dzieci będą bezpieczne pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli.

Wybierając się w Alpy, warto zacząć poszukiwania od wycieczek zorganizowanych. Narty w Alpach z dziećmi last minute Marilleva zagwarantują niższe ceny, gdyż są to oferty na krótko przed terminem wyjazdu. Śnieg w tym regionie leży bardzo długo, dzięki czemu warunki narciarskie przez cały sezon są bardzo zadowalające. Alpy są jednymi z najpiękniejszych gór, dlatego warto przygotować się i wyruszyć z całą rodziną na pełen atrakcji, aktywny wypoczynek na nartach.