Jaki narożnik do salonu wybrać?

sofa

Jaki narożnik do salonu wybrać?

  • 11 czerwca, 2022

Salon jest miejscem do przyjmowania gości i odpoczynku, dlatego odpowiednio dobrany narożnik jest najważniejszym elementem aranżacji. Jest to wyjątkowo praktyczny mebel, oferuje dużo miejsca, można go ustawić i wykorzystać na wiele sposobów. Jest wiele modeli tego typu, dlatego wybór nie jest najprostszym zadaniem, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, aby dopasować idealny wariant.

Jak wybrać narożnik do salonu?

Korzystanie z narożnika powinno być przede wszystkim komfortowe, dlatego warto zwrócić uwagę na:

– styl i formę mebla, skórzany narożnik nie odnajdzie się w nowoczesnym wnętrzu, z kolei narożniki tapicerowane w jaskrawych barwach nie będzie się dobrze komponował w klasycznej stylizacji,

– wielkość i kształt, zastanawiając się, jaki narożnik do salonu wybrać, trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie dominował przestrzeni wielkością i wzornictwem, powinno być jeszcze wolne miejsce do chodzenia, jeśli dysponujesz większym wnętrzem, możesz pozwolić sobie na narożnik w kształcie litery U, w mniejszym salonie dobrym wariantem będzie narożnik w kształcie litery L,

– rodzaj tkaniny obiciowej, w miejscach narażonych na zabrudzenia można wybrać plamoodporne i wodoodporne tkaniny.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki wybrać narożnik do salonu, to powinieneś wiedzieć, że warto postawić na jednokolorowe narożniki tapicerowane, są łatwe w pielęgnacji i dobrze komponują się z różnymi estetykami we wnętrzu. Nowoczesne i komfortowe modele narożników znajdziesz na stronie: www.dobre-wejcie.pl/.

Duży narożnik do salonu – komfort i wygoda

Jak wybrać narożnik do salonu, jeśli Twój salon jest sporej wielkości? Można wtedy śmiało zastosować większy model, który będzie komfortowy do siedzenia, może posiadać również funkcję spania. Duży i wygodny narożnik powinien charakteryzować się wytrzymałą konstrukcją i trwałymi punktami podparcia. Nieodpowiednie wypełnienie sprawia, że szybko mogą pojawić się nieestetyczne zagłębienia, których nie można usunąć. Zastosowanie sprężyn w konstrukcji sprawia, że mebel może być wykorzystywany przez wiele lat w nienagannym stanie. Na dobry komfort codziennego użytkowania ma również wpływ wysokość siedziska i oparcia, szerokie i wygodne podłokietniki znacznie zwiększają wygodę użytkowania. Duże znaczenie ma również tkanina obiciowa, decydując, jaki narożnik do salonu wybrać, trzeba sprawdzić, czy wierzchni materiał jest przyjemny w dotyku. Istotna jest także łatwość czyszczenia, czy to z różnych plam po napojach, czy też z sierści zwierząt. Narożniki tapicerowane w kształcie litery U albo L mogą być lewo, albo prawostronne, taki wybór wpływa zawsze na możliwości aranżacyjne miejsca. W dużej przestrzeni warto zrezygnować z umieszczania mebli pod ścianą, można wówczas wyeksponować narożnik, ustawiając go na środku salonu.

Jak odmienić wnętrze salonu przy pomocy narożnika?

Niezależnie od tego, jaki narożnik do salonu wybierzesz, należy pamiętać, że ma on wiele zalet. Doskonale komponuje się zarówno w mniejszych, jak i we większych pomieszczeniach, może zastąpić fotele, kanapę, a nawet łóżko. Narożnik z funkcją spania nie zajmuje wiele miejsca, a łączy w sobie kilka funkcji. W dzień służy jako komfortowe miejsce do przyjmowania gości, a w nocy idealnie zastąpi łóżko do spania. Możliwość zamiany w dowolnym momencie salonu w sypialnię jest doskonałą alternatywą dla osób, które nie dysponują dużą ilością miejsca w swoim mieszkaniu. W takim wypadku narożnik powinien być wyposażony w mechanizmy ułatwiające rozkładanie albo inne rozwiązania gwarantujące użycie minimum siły fizycznej do tej czynności.

Duży wybór takich mebli, jak narożniki tapicerowane umożliwia przeprowadzenie co jakiś czas zmiany aranżacji we wnętrzu. W niewielkim salonie narożnik prezentuje się o wiele lepiej niż kanapa albo sofa, a w dodatku zapewnia o wiele więcej miejsca do siedzenia. Wybór wygodnego narożnika nie jest trudnym zadaniem, jeśli masz jasno sprecyzowane oczekiwania. Decydując, jaki wybrać narożnik do salonu, określ oczekiwaną wielkość przed i po rozłożeniu, rodzaj wypełnienia i tkaniny obiciowej oraz konstrukcję rozkładania.