Ranking stołów ze starego drewna i metalu

Ranking stołów ze starego drewna i metalu

  • 4 września, 2020

Stół, mebel przy którym zasiada rodzina, znajomi i przyjaciele. Bez niego nie można wyobrazić sobie idealnie urządzonej kuchni, jadalni czy nawet salonu. Wokół stołu toczy się życie towarzyskie, odbywają się najważniejsze rozmowy i podejmowane są różne decyzje życiowe. Wybór stołu wcale nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim, trzeba zwrócić uwagę na jego kształt i wielkość, poza tym należy przyjrzeć się materiałom wykonania i na koniec co bardzo istotne wypadałoby dobrać stół do całego wnętrza.

Osobom, które planują urządzenie mieszkania w stylu industrialnym, eklektycznym, rustykalnym lub urbanistycznym, do gustu mogą przypaść stoły metalowe z blatem drewnianym. Tego typu połączenie znajduje coraz więcej zwolenników, a kształty, formy i sam design drewnianych stołów nadają charakteru niejednemu wnętrzu. Poniżej kilka przykładów modnych stołów z drewnianymi blatami, które były ręcznie przycinane, ciosane i heblowane.

Jednym z rzucających się w oczy, zapadających w pamięć i niezwykle oryginalnym będzie stół o wdzięcznej nazwie Dallas. W tym przypadku do czynienia mamy z okrągłym blatem o grubości 5 cm. Nogi stołu zostały zaprojektowane w taki sposób by przywodziły na myśl wieżę Reunion Tower w Dallas.

Numer dwa w naszym rankingu to stół Chicago. Mebel ma klasyczny, prostokątny kształt, nawiązuje do tradycji i świetnie sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Mamy tu do czynienia z oryginalnym starym drewnem i prostymi, metalowymi nogami. Stół dostępny jest w wielu wariantach i może mieć długość od 140 aż do 400 cm. Ta prosta konstrukcja najbardziej przypadnie do gustu miłośnikom stylu minimalistycznego.

Numer trzy, to interesujący i ciekawie zaprojektowany stół metalowo drewniany Los Angeles. Mebel jest okrągły, ale w kilku prostych krokach można go rozłożyć i wtedy przybiera owalną formę. Jest to doskonała propozycja do mniejszych pomieszczeń. W przypadku organizacji jakiegoś rodzinnego przyjęcia stół łatwo się rozkłada, a tuż po zakończeniu imprezy mebel znowu może być mały i okrągły. Złożony blat może mieć średnicę 120 lub 160 cm. Wysokogatunkowa stal z której wykonano podstawę może być czarna, biała, grafitowa lub w surowej formie metalu.

Numer cztery, to Brooklyn, czyli oryginalna konstrukcja i stół drewniany z metalowymi nogami.Tutaj na pierwszy rzut oka wyłania się niebanalna podstawa. Producent zdecydował się na nowoczesny design, który sprawia, że cały mebel wydaje się unosić w powietrzu. Taki wybór, to opcja do dużych i przestronnych pomieszczeń, w których stół ma odgrywać główną rolę.

Numer pięć to stół na metalowej podstawie o nazwie San Franciso. Inspiracją do stworzenia tego mebla był most Golden Gate. Stół, nie dość, że łączy w sobie stare drewno z metalowymi nogami, to jeszcze jego blat został lekko podniesiony do góry. Powierzchnia wygląda tak, jakby delikatnie unosiła się w powietrzu. Stół pomimo swoich dużych rozmiarów sprawia wrażenie bardzo lekkiego.

Numer sześć, to Las Vegas, czyli okrągły stół na jednej metalowej nodze zwieńczony okrągłą podstawą. Wariant ten świetnie odnajdzie się w małej kuchni, w biurze, a nawet w kawiarni. Stół łączy ze sobą współczesność z klasyką. 

Numer siedem, to Minesota, czyli stół metalowo drewniany, który swoim kształtem przypomina typowy stół dedykowany do pracy dla architekta. Niemniej jednak, główną inspiracją producenta były dwa podobne do siebie miasta czyli  Minneapolis i Saint Paul.

Numer osiem, czyli Orlando, to klasyka w nowoczesnym wydaniu. Prostokątny stół na metalowej podstawie. Wariant ten świetnie pasuje do stylu vintage, został zaprojektowany i stworzony z dbałością o każdy detal, a jego prosta forma nigdy nie wyjdzie z mody.