Szyny CPM – ile kosztują? Wypożyczyć czy kupić?

Szyny CPM – ile kosztują? Wypożyczyć czy kupić?

  • 7 września, 2021

Zmagasz się z kontuzją lub właśnie zaczynasz proces rehabilitacyjny? Chcesz uzyskać zadowalające efekty rekonwalescencyjne? Oczekujesz szybkich oraz korzystnych rezultatów? To jest właśnie odpowiedni moment, aby zapoznać się ze sprzętem, jakim jest szyna CPM. To urządzenie, które skutecznie wspomoże terapię, ale także przyniesie oczekiwane efekty. Czym jest wspomniany sprzęt? Jaką spełnia rolę? Ile kosztuje szyna CPM? Kupić czy wynająć tego rodzaju urządzenie?

Szyna CPM – charakterystyka i rola urządzenia w rehabilitacji

Szyna rehabilitacyjna CPM inaczej nazywana urządzeniem do ciągłego ruchu biernego, to niezastąpiony sprzęt rehabilitacyjny, dzięki któremu możliwy jest powrót do zdrowia oraz poprawa ruchomości stawów: skokowego, kolanowego, biodrowego czy barkowego. Dzięki specjalnej konstrukcji możliwe jest wykonywanie biernego ruchu, który jest wiernym odzwierciedleniem czynnościowym ludzkiego ciała. Dzięki tej maszynie możesz rehabilitować wybrany staw nie obciążając go, a Twoja terapia stanie się jeszcze bardziej skuteczna. Jak to działa?

Wykorzystując poszczególne cechy mechanizmu podczas rekonwalescencji, a każdy pacjent może dostosować ustawienia do własnych potrzeb i możliwości. Wykonując ruch o odpowiednim tempie z określonym kątem wyprostu i zgięcia możesz kontrolować pracę stawu, ale także pilnować zaleceń specjalistów. Ćwicząc możesz się również odprężyć. Mechanizm będzie pracował za Ciebie, a po ustalonym czasie po prostu się zatrzyma.

Szyna rehabilitacyjna CPM służy przede wszystkim usprawnianiu stawów, poprawie ich ruchomości, zwiększeniu zgięcia oraz wymuszenia wyprostu w poszczególnych częściach ciała. Możesz wykorzystać ją zarówno po zabiegach i operacjach ortopedycznych, jak i po wszelkiego rodzaju urazach. Działania z tego rodzaju sprzętem ograniczają także ból czy pomagają niwelować obrzęk utworzony w obrębie danego stawu.

Jaki jest koszt szyny CPM? Czy istnieje możliwość wypożyczenia tego rodzaju sprzętu? Od czego zależna jest cena urządzenia?

Szyna CPM – cena zakupu

Urządzenie do biernej rehabilitacji ruchem ciągłym wykorzystywane jest zarówno w specjalistycznych gabinetach, jak i przez prywatnych pacjentów. Jeśli potrzebujesz mechanizmu na własny użytek, możesz zainwestować w zakup nowego bądź używanego sprzętu. Koszt szyny CPM uzależniony jest od wielu czynników. W ofercie firmy Med-elektronik znajduje się cała gama asortymentu różnych producentów. W katalogu można znaleźć szyny:

  • znanych i cenionych marek: Optiflex, Kinetec Spectra, Artromot, OrtoFlex, itp.
  • do rehabilitacji stawu kolanowego i biodrowego, skokowego, barkowego i łokciowego,
  • nowe oraz używane,
  • z prostym lub bardziej rozubudowanym mechanizmem, itp.

Ostateczna cena szyny CPM związana jest z jej przeznaczeniem, producentem, jak również możliwościami. Używany sprzęt możesz zakupić w cenie kilku tysięcy złotych. Nowy mechanizm, jak również cały zestaw do rehabilitacji górnej kończyny to koszt nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jak widać koszty leczenia na tego rodzaju szynie są bardzo zróżnicowane. Jeśli jesteś pacjentem, który doraźnie potrzebuje pomocy tego rodzaju sprzętu, możesz wypożyczyć urządzenie na określony czas.

Jak wynająć szynę rehabilitacyjną CPM? Czy sprzęt jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia?

Wypożyczenie szyny ciągłego ruchu biernego – refundacja

Jeśli Twoje zapotrzebowanie na szynę CPM jest jednorazowe lub krótkotrwałe, korzystnym rozwiązaniem okaże się również wypożyczenie sprzętu. Przy zakupie refundacja szyny CPM nie jest możliwa. Jednakże możesz postarać się o refundację zabiegów i terapii ćwiczeń biernych przy użyciu tego właśnie urządzenia.

Wypożyczalnia szyn CPM https://med-elektronik.pl/k/sprzet-medyczny/kinezyterapia/szyny-cpm/ udostępnia pacjentom specjalistyczny, sprawdzony sprzęt, dobrany do indywidualnych potrzeb i możliwości klientów. Cena szyny CPM podczas wynajmu jest uzależniona w szczególności od długości dzierżawy. Sprzęt dostarczany jest bezpośrednio do pacjenta w ramach poprzednio ustalonych warunków.

Wynajem szyny biernego ruchu ciągłego jest o wiele droższą alternatywą. Firma dokłada wszelkich starań, by Twoja przygoda z rehabilitacją przebiegła szybko, sprawnie, a co najważniejsze bezpiecznie.