Pomoc w zakładaniu firmy – na co zwrócić uwagę?

firma

Pomoc w zakładaniu firmy – na co zwrócić uwagę?

  • 4 sierpnia, 2022

Założenie działalności gospodarczej w Polsce nie jest zbyt trudne jednak trzeba na początku przemyśleć niektóre kwestie z nią związane. Trzeba zdecydować, czy nasz rachunek prywatny stanie się naszym rachunkiem firmowym, czy zakładamy oddzielne konto, które będzie przeznaczone tylko na sprawy firmowe. Należy również dokładnie przemyśleć kwestie, jaki procent podatku chcemy płacić lub doradzić się w tej kwestii firm, które pomagają przy zakładaniu działalności gospodarczej.

Na jakie aspekty szczególnie zwrócić uwagę, gdy zakładamy swoją firmę?

Należy wybrać odpowiednią dla siebie formę opodatkowania, przez którą będziemy rozliczać się przy pomocy PITU.  W Polsce mamy do wyboru trzy formy opodatkowania naszego dochodu. Wielu przedsiębiorców decyduje się rozliczać podatkiem liniowym, który wynosi 19 procent i jest niezależny od osiąganych przez nas dochodów. Część ludzi jednak woli się rozliczać wykorzystując zasady ogólne i w zależności od uzyskiwanych dochodów płacą oni 12 procent labo 32 procent podatku. Można również rozliczać się z podatku wykorzystując do tego ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Kiedy nie wskażesz formy opodatkowania to będziesz płacił je na zasadach ogólnych. Informacje o sposobie rozliczenia podatku należy podać składając dokumenty o wpis do  Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Nie należy też zapominać o kodzie PKD, który ma być związany z naszą branżą, w której chcemy działać w ramach prowadzenia swojej firmy. Powinniśmy też dowiedzieć się, czy będziemy musieli płacić podatek VAT. Będziemy z niego zwolnieni, gdy przychody naszej firmy w roku kalendarzowym nie przekroczą 200 tysięcy złotych lub sprzedajemy towary i usługi, które są zwolnione z podatku VAT. Zakładając firmę trzeba też przestrzegać obowiązujących terminów na złożenie odpowiednich dokumentów, ponieważ spóźniając się z niektórymi dokumentami możemy zapłacić jakąś karę lub nie dostać jakichś obniżek na przykład podatku.

Dlaczego warto skorzystać z usług osób, które mają pomóc nam w zakładaniu firmy w Nowym Dworze Mazowieckim?

Przede wszystkim zakładając firmę pierwszy raz w życiu możemy nie mieć do końca świadomości ile formalności trzeba załatwić, aby mogła ona zgodnie z obowiązującym prawem działać. Brak jakiegoś wpisu w późniejszym czasie może spowodować, że będziemy musieli zapłacić karę za niezłożenie dokumentów w terminie. Trzeba też pilnować terminu, w którym należy złożyć podanie, że chcemy korzystać z ulgi na start, dzięki czemu przez pierwsze sześć miesięcy będziemy płacić niższe podatki. Osoby zajmujące się zakładaniem firmy w Nowym Dworze Mazowieckim pomogą nam wybrać dla nas najlepszą formę prawną naszej działalności oraz wskażą jaką formą opodatkowania najlepiej się w naszym przypadku rozliczać. Pomogą oni również w uzupełnianiu niezbędnych dokumenty do rejestracji firmy, ale też korzystając z ich usług zaoszczędzimy mnóstwo czasu, ponieważ ten cały proces przebiegnie o wiele szybciej niż gdybyśmy sami próbowali założyć działalność gospodarczą.