Fale radiowe na ciało i brzuch – działanie i efekty

Fale radiowe na ciało i brzuch – działanie i efekty
Fale radiowe (RF) to promieniowanie elektromagnetyczne stosowane w telekomunikacji. Jak się okazuje, jego wykorzystanie nie ogranicza się do nadajników radiowych. Fale radiowe zdobyły popularność również w całkowicie odrębnej od telekomunikacji dziedzinie. Obecnie w ofercie wielu gabinetów kosmetologicznych znajdziesz zabieg, dzięki któremu poczujesz działanie fal radiowych na własnym ciele.
Fale radiowe – co to za zabieg?
Zabieg falami radiowymi należy do bezpiecznych, nieinwazyjnych i bezbolesnych (przyjemnych!) procedur. Podczas jego przeprowadzania kosmetolog za pomocą specjalistycznego sprzętu nagrzewa (do temperatury w granicach 45–55 st. C) wybrane sfery ciała. Dzięki odpowiednim żelom oraz systemom chłodzącym urządzenia nie musisz obawiać się przegrzania czy oparzenia skóry.
Działanie fal radiowych na ciało
Wraz z upływem czasu w skórze właściwej znajduje się coraz mniej kolagenowych włókien. Poza tym włókna stają się cieńsze i nierównomiernie rozmieszczone. Za pomocą wytwarzanego przez fale radiowe ciepła kolagen zagęszcza się i skraca, dzięki czemu skóra uzyskuje lepszą gęstość i większe napięcie. Ponadto fale radiowe pobudzają do pracy fibroblasty, które odpowiadają za tworzenie kolagenu i elastyny. Jak widzisz, ciepło pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu. Na co jeszcze działa? Fale radiowe przyczyniają się także do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Dzięki takiemu działaniu skóra staje się dotleniona, odżywiona i ujędrniona. Efektywniej też przyjmuje składniki odżywcze z kosmetyków. Nie należy zapominać, że zabieg wykorzystujący fale radiowe na ciało to zabieg wyszczuplający. Wpływa on na przyspieszenie przemiany materii – ułatwia organizmowi spalanie kalorii i redukcję tłuszczu. Fale radiowe można stosować nie tylko u osób ze skórą dojrzałą, o wyraźnych oznakach starzenia, lecz także profilaktycznie – u osób po 30 roku życia, w celu stymulacji tworzenia włókien kolagenowych.
Efekty stosowania fal radiowych
Pierwsze korzyści z wykorzystania fal radiowych na ciało dostrzeżesz od razu po zabiegu – Twoja skóra stanie się przyjemnie gładka, jędrna i odmłodzona. Wraz z upływem czasu, po wykonaniu serii zabiegów, zobaczysz redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz wysmuklenie tych rejonów ciała, na które oddziaływały fale radiowe. Do efektów, których możesz się spodziewać po wykonanych zabiegach, należą:
- ujędrnienie, wygładzenie, dotlenienie i odmłodzenie skóry,
- odbudowa kolagenu,
- podniesienie owalu twarzy, podbródka i pośladków,
- zmniejszenie zmarszczek, kurzych łapek i worków pod oczami,
- wyszczuplenie sylwetki i różnych partii ciała: brzucha, ud, pośladków, ramion,
- zmniejszenie cellulitu,
- ograniczenie wiotczenia skóry,
- poprawa koloru skóry, zminimalizowanie przebarwień i rozszerzonych porów.
Po zabiegu skóra może przez jakiś czas być podrażniona, zaczerwieniona i lekko ściągnięta – szczególnie jeśli jest wrażliwa. Dlatego należy ograniczyć korzystanie z bardzo zimnej lub gorącej wody oraz nawilżać skórę. Zabieg odnajdziesz w ofercie wielu gabinetów kosmetologicznych. Jeśli interesują Cię fale radiowe na ciało i brzuch w Kielcach, odwiedź gabinet kosmetologii La Santé. Pracujący tam kosmetolodzy z radością zadbają o Twój relaks, zdrowie i piękno.
Zabieg falami radiowymi – przeciwwskazania
Wyszczuplające i odmładzające działanie fal radiowych kusi osoby, które chcą poczuć się idealnie w swoim ciele. Nie każdy jednak może skorzystać z tego zabiegu. Przeciwskazaniem do zastosowania fal radiowych mogą być różne, mniej lub bardziej uciążliwe stany, dolegliwości i choroby, takie jak:
- ciąża i karmienie piersią,
- menstruacja,
- ostre zapalenie zatok,
- przewlekłe choroby tarczycy,
- choroby nerek,
- niewydolność wątroby,
- epilepsja,
- gruźlica,
- anemia,
- nieleczona farmakologicznie cukrzyca,
- ostre zapalenie stawów i kości,
- zmiany skórne, obrzęki, przerwana ciągłość naskórka,
- choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze w obszarze zabiegowym,
- ropień zębowy, niedawne usunięcie zęba,
- stwardnienie rozsiane,
- choroby sercowo-naczyniowe,
- choroby immunologiczne,
- zapalenie żył,
- zaburzenia krzepliwości,
- posiadanie rozrusznika lub zastawki serca,
- posiadanie metalowych implantów,
- nowotwory i stany ponowotworowe (do 5 lat),
- botox wykonany czasie ostatnich 9 miesięcy,
- wypełnienia (np. kwas hialuronowy) w obszarze zabiegowym.
Jeśli podejrzewasz, że zabieg falami radiowymi może być wykluczony w Twoim przypadku, skonsultuj się ze swoim lekarzem. Stosowanie zdrowej diety, rezygnacja ze słodyczy i używek oraz uprawianie sportu nie zawsze przynosi efekty, o których marzysz. Aby częściowo odciążyć się w staraniach o piękną i zadbaną sylwetkę, zdecyduj się na zabieg z falami radiowymi. Pamiętaj, że rezultaty korzystania z dobroczynnego wpływu fal radiowych będą trwałe i satysfakcjonujące, jeśli będziesz żyć zdrowo na co dzień.