Gdzie skalibrować alkomat w Warszawie?

Gdzie skalibrować alkomat w Warszawie?

  • 25 marca, 2021

Alkomat to urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Korzystają z niego nie tylko służby państwowe, takie jak policja, ale również przedsiębiorcy i osoby prywatne. Każdy alkomat wielorazowego użytku od czasu do czasu wymaga przeglądu. Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, czy Twój alkomat podaje prawidłowy pomiar, zgodnie z instrukcją powinieneś raz na jakiś czas oddawać alkomat do kalibracji. Gdzie jednak szukać kalibracji alkomatów w Warszawie? Jakie są koszty i czym dokładnie jest kalibracja? Tego dowiecie się z naszego artykułu.
Niezależnie od dostępnych alkomatów na polskim rynku każdy z nich musi przechodzić kalibrację, aby ich pomiar był dokładny i nie wprowadził ani nas, ani innego badanego w błąd. Dokładny pomiar wydychanego powietrza często może zaważyć na naszych decyzjach odnoszących się przede wszystkim do jazdy samochodem. Błędny pomiar może narazić nie tylko życie kierowcy, ale również innych osób.

Kalibracja alkomatów – Warszawa

Gdzie szukać kalibracji alkomatów w Warszawie? To właśnie dla tego pytania pojawiłeś się na tej stronie, więc postaramy się przedstawić miejsce, które chwalone jest pozytywnymi opiniami, znane z rzetelności i konkurencyjnych cen w naszej stolicy.
Wśród wielu firm pojawiających się w Warszawie to naprawdę wysoko notuje się Polskie Centrum Kalibracji. To doświadczony i bardzo fachowy zespół, pracujący w laboratorium nad poprawnością działania podzespołów oraz sensorów, które wpływają na dokładny pomiar alkoholu w wydychanym powietrzu. Wiele lat pracy w sprzedaży alkomatów oraz ich serwisie na terenie Warszawy i całej Polski przyciąga olbrzymią liczbę klientów, a firma wykonuje serwis nie tylko dla indywidualnych klientów bądź przedsiębiorców, ale również instytucji publicznych i ośrodków zdrowia. Firma Polskie Centrum Kalibracji, która odpowiada za poprawną kalibrację alkomatów w Warszawskich ośrodkach publicznych, daje pewność, że alkomaty będą skalibrowane poprawnie i nie zawiodą w najważniejszym momencie, pokazując błędny pomiar. Informacje o jej placówkach w Warszawie znajdziemy na stronie: polskie-centrum-kalibracji.pl.

Czym jest kalibracja alkomatów?

Skoro już wiemy, gdzie szukać kalibracja alkomatów Warszawa, warto wiedzieć, czym jest kalibracja. Otóż kalibrowanie alkomatu polega na porównywaniu jego wyników z laboratoryjnym wzorem. Wobec rozbieżności wyników alkomat jest regulowany i ustawiany poprawnie, tak aby sensory wykrywały profesjonalnie ilość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wraz z kalibrowaniem pomiaru ustawiane jest oprogramowanie alkomatów.
Kalibracja to serwis alkomatu, który powinno się wykonywać cyklicznie, aby zachować poprawne działanie sprzętów. To ostatnie bowiem bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo kierowców i osób badanych. Zły pomiar alkomatu może prowadzić nawet do śmiertelnych w skutkach sytuacji i z tego powodu powinniśmy dbać o jego dokładną kalibrację.

Koszt kalibracji alkomatu w Warszawie

Kalibracja alkomatu to wymóg, aby mieć w pełni sprawny sprzęt, który nie wprowadzi nikogo w błąd swoim pomiarem. Czy koszt takiego serwisu jest wysoki? Szukając w Internecie kosztorysu, zobaczymy ogrom cen i ciężko określić, która z nich będzie dotyczyła akurat naszego akcesorium. Zbyt niska może wydawać się kwotą za serwis niedokładny, zaś zbyt wysoka cena przynosi nam na myśl naciąganie ceny na niekorzyść klienta. Tymczasem zarówno cena poniżej stu złotych, jak i ta, która sięga czterystu złotych jest uwarunkowana modelem alkomatu, jaki posiadamy. Im alkomat nowszy, tym kosztowniejszy jest serwis z powodu bardziej skomplikowanych podzespołów i oprogramowania. Dlatego ważne jest, aby zlecać kalibrację alkomatu w Warszawie w sprawdzonej i cieszącej się dobrą opinią firmie, która będzie mieć ceny adekwatne do wykonywania usługi.

Kalibracja alkomatu to wymóg, jeśli chcemy posiadać urządzenie do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu, który pokaże nam poprawny i rzetelny pomiar. Dokładność tego pomiaru wpływa na bezpieczeństwo osób indywidualnych, u zawodowych kierowców może zaważyć na karierze, a w wielkich firmach wpływa na bezpieczeństwo w pracy wszystkich pracowników naokoło. Kupując alkomat, pamiętaj, aby oddawać go regularnie do kalibracji. W stolicy znajdziesz dokładne i profesjonalne firmy jak Polskie Centrum Kalibracji, które wykonają serwis za cenę adekwatną do trudności przeprowadzonej operacji, dlatego nie zwlekaj z tym i jeśli masz wątpliwości o dokładność pomiaru Twojego alkomatu, oddaj go do kalibracji.