Walizka podróżna dla dziecka – jaka najlepsza?

Walizka podróżna dla dziecka – jaka najlepsza?

  • 13 kwietnia, 2021

Wybieranie walizki dla dziecka to nie lada wyzwanie dla rodzica. Trzeba bowiem spełnić oczekiwania co do wyglądu, a także pamiętać o tych praktyczniejszych cechach tj. kółka, odpowiednia waga i solidność wykonania. Jaka walizka dla dziecka będzie więc najlepsza?

 

Walizki dziecięce muszą być dostosowane do wieku i wagi dziecka

 

Bardzo ważne jest, aby dziecko mogło samo poprowadzić walizkę i ją podnieść. Należy więc dostosować jej gabaryty do wieku pociechy i przeanalizować czy jest w stanie nosić swój bagaż, czy bardziej odpowiednia dla niego będzie walizka dla dziecka na kółkach. Maluchy zdecydowanie lepiej czują się, ciągnąc swój bagaż, nie przemęczają się wtedy i prowadzenie takiego pakunku jest dla nich swego rodzaju rozrywką. Czerpią radość z samego posiadania walizki, a podróż staje się zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla malucha. Podróżując samolotem, trzeba zwrócić większą uwagę na rozmiary. Linie lotnicze określają dokładnie wymiary podręcznego bagażu. Walizka dla dziecka do samolotu musi spełniać więc określone przez przewoźnika wymogi. Dobrze jest sprawdzić to dwa razy przed wyjazdem, niż tłumaczyć na lotnisku małemu pasażerowi, że musi rozstać się ze swoją pakunkiem na czas rejsu, ponieważ ten nie zmieści się w luku bagażowym. Takiego niepotrzebnego rozczarowania można bardzo łatwo uniknąć.

 

Solidne wykonanie i dobre materiały to gwarancja bezpieczeństwa bagażu

 

Dzieci częściej niż dorośli upuszczają swoje walizki, a nawet na nich siadają, dlatego należy sprawdzić, z jakiego tworzywa została wykonana. Solidna pokrywa to podstawa przy wyborze bagażu dla malucha. Takie wartościowe produkty znajdziesz m.in. tutaj https://semiline.eu/collections/walizki-dzieciece. Tworzywo ABS jest odporne na uszkodzenia i wstrząsy, nie ulega wgnieceniom i pęknięciom. Konstrukcja ze stelażem pomaga zachować kształt, nawet przy większym obciążeniu. Wysuwana, sztywna rączka z dobrym uchwytem pozwala dziecku na swobodne przemieszczanie się  z bagażem i dostosowuje się do jego wzrostu. Istotnym elementem wyposażenia nawet małych walizek dla dzieci są pasy do podtrzymywania odzieży zamontowane wewnątrz. Dzięki nim ubrania nie przemieszczają się podczas transportu. To bardzo pomocne, szczególnie gdy mały właściciel bagażu postanowi nim trochę porzucać czy zwyczajnie zacznie bawić się walizką. Nie trzeba martwić się wtedy o stan ubrań po dotarciu na miejsce.

 

Walizka nie może być za duża

 

Kiedy większe dziecko pierwszy raz udaje się na obóz czy kolonie należy zaopatrzyć je w walizkę odpowiednią do jego potrzeb. Maluchy czy nastolatkowie są w stanie unieść zdecydowanie lżejszy bagaż niż mężczyzna w sile wieku. Należy więc pamiętać, aby swoimi gabarytami dostosowany był do użytkującej ją pociechy. Zastanawiając się, jaka walizka dla dziecka na kolonie, najlepiej sprawdzić, czy rączki są odpowiednio długie. Istotnym jest zwrócenie uwagi na wytrzymałość i sposób zamontowania kółek. Warto wybrać walizkę z łączonym stelażem – kółka są jego integralną częścią. Trzeba też zwrócić uwagę na zamki. Niektóre walizki oferują możliwość zamykania na kod. To ciekawy atut, który może się przydać, kiedy czasem zostawia się bagaż bez opieki.

 

Walizki dziecięce cieszą oko pięknymi kolorami

 

Dzieci kochają wszystko, co kolorowe i ciekawe. Walizka ozdobiona wizerunkiem ulubionej bajki dziecka na pewno spodoba mu się bardziej niż nudna, jednokolorowa torba podróżna. Interesujące wzory zarówno dla chłopców i dziewczynek można znaleźć w sklepie Semi Line. Z pewnością będą dumni z posiadania walizki dziecięce z wizerunkiem piłkarza lub różowej z nadrukiem uroczego szczeniaka.