Jak pozbyć się muszek owocówek?

Jak pozbyć się muszek owocówek?

  • 11 maja, 2021

Podczas trwania wiosny i lata na targach oraz w sklepach pojawiają się soczyste i świeże owoce, a także dojrzałe warzywa oraz zioła. Produkty są bardzo często wykorzystywane do przygotowywania smacznych wiosennych zup, sałatek owocowych oraz przetworów. Pozostawienie ich na blacie kuchennym czy stole powoduje pojawienie się w domu niezwykle uciążliwych insektów, czyli muszek owocówek. Słodki zapach oraz wydobywające się z nich soki przyciągają owady, doprowadzając do ich szybkiego rozwoju i rozmnażania. Wiele gospodyń szuka odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się muszek owocówek. Domowych sposobów jest mnóstwo, ale czy są wystarczająco skuteczne? Dowiedz się, jaki środek na muszki owocówki będzie najskuteczniejszy?

Muszki owocówki – co warto wiedzieć o tych insektach?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jak zlikwidować muszki owocówki, warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się te owady. Insekty bardzo często nazywane są również octówkami, posiadają niewielkie rozmiary. Po osiągnięciu pełnej dojrzałości ich długość ciała wynosi zaledwie 3 mm. Dla sprawnego poruszania na żółtym tułowiu posiadają niewielkie skrzydełka, co pozwala im na przedostawanie się przez szczeliny lub okna.

Ich głównym pokarmem są popsute lub gnijące owoce i warzywa. Podczas procesów gnilnych na ich powierzaniach wytwarza się ocet owocowy, który jest wabikiem dla octówek. Dodatkowo skutecznie przyciąga je zapach otwartego wina, octu oraz przetworów, czyli słodkich dżemów oraz konfitur. Zanim znajdziesz sposób, który odpowie Ci na pytanie, jak się pozbyć muszek owocówek, warto podczas ciepłych dni zadbać o odpowiednie przechowywanie warzyw i owoców. Pozbycie się zapachu z kuchni pozwoli skutecznie uniknąć rozwoju kolonii octówek.

Co na muszki owocówki – pułapka na muszki owocówki od Vigonez

Szukając odpowiedniego preparatu na muszki owocówki, warto stawiać na sprawdzone i skuteczne metody. Jedną z nich jest pułapka na muszki owocówki. To ekologiczna, efektywna metoda, która została opracowana przez markę Vigonez – producenta środków owadobójczych. O jej skuteczności świadczą opinie zadowolonych Pań domu, którym pozwoliła wreszcie znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zwalczyć muszki owocówki.

Pułapka na muszki owocówki od Vigonez składa się z pojemnika, w którym została umieszczona silna substancja zapachowa, która swoim aromatem zwabia octówki do wewnątrz. W środku oprócz odpowiedniego zapachu został zainstalowany filtr, nie pozwala on muszkom wydostawać się z powrotem do kuchni lub pokoju. Substancja zapachowa w swojej recepturze posiada atraktant, który wyróżnia się specyficzną wonią, dzięki czemu muszki owocówki odczuwają zapach podobny do wydzielanego przez gnijące owoce. To ekologiczne rozwiązanie, które nie wpływa negatywnie na środowisko. Dodatkowo działanie płynu nie jest drażniące oraz szkodliwe dla ludzi i zwierząt.

Skuteczność pułapki jest bardzo wysoka i pozwala na usunięcie całej kolonii osobników z kuchni. Ponadto, dzięki swojemu działaniu, sprawdzi się w lokalach gastronomicznych, w których w okresie letnim panują szczególnie wysokie temperatury. Połączenie ciepła z zapachem produktów spożywczych jest jedną z przyczyn, która powoduje szybkie rozwijanie się muszek owocówek.

Dlaczego trudno zlikwidować muszki owocówki?

Octówki są insektami, które dostają się do wnętrza przez uchylone okno lub drzwi. Kuszone zapachem octu owocowego bardzo szybko rozpoczynają kolonizację. Mimo iż dorosłe osobniki tego gatunku żyją dość krótko, około 3 tygodni, głównym problemem z ich likwidowaniem jest prędkość rozmnażania. Dorosła samica składa około dwudziestu jajeczek dziennie, z których powstaje nowe pokolenie muszek.  Bytując na warzywach i owocach zanieczyszczają je swoimi odchodami, dlatego też ważne jest szybkie usunięcie ich z blatów kuchennych. Domowe sposoby na octówki są często mało skuteczne, dlatego też warto zdecydować się na pułapkę na muszki owocówki od Vigonez. To skuteczne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli na szybkie pozbycie się problemu.