Jaki krem w filtrem dla dzieci sprawdzi się najlepiej?

Jaki krem w filtrem dla dzieci sprawdzi się najlepiej?

  • 18 sierpnia, 2021

Dzieci, a w szczególności niemowlęta mają bardzo delikatną skórę, dlatego tak ważna jest kwestia odpowiedniej ochrony, jak i również składu kosmetyku, które wybierzesz do pielęgnacji dla swych pociech. Uszkodzenie skóry może mieć poważne konsekwencje w przyszłości dla zdrowia malucha. Aby uniknąć poparzeń oraz alergii, kluczowy jest dobór odpowiednich kosmetyków. Jeśli zastanawiasz się, jaki krem przeciwsłoneczny wybrać, w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek.

Jaki krem do opalania dla dzieci wybrać?

Dzieci mają większą skłonność do alergii skórnych, dlatego przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby nasz krem nie zawierał konserwantów, parabenów, wszelakiego rodzaju substancji zapachowych i innych niepotrzebnych w składzie chemikaliów. Dlatego koniecznie czytaj składy kremów. Unikaj filtrów przenikających. (np. benzophenone 3,Octisalate itp.) i nanocząsteczek.


W zależności od temperatury i nasłonecznienia dla dzieci należy wybierać kremy z wysokim filtrem od 30SPF (przy mniejszym nasłonecznieniu) do 50SPF (przy większym). Kolejną kwestią jest wodoodporność kosmetyku. Dzieci są bardzo ruchliwe, uwielbiają wchodzić do wody, przez co ochrona również jest mniej trwała – filtr wodoodporny powinien charakteryzować się większą wytrzymałością po kontakcie z wodą. Warto również wybrać kosmetyk mający w składzie dwutlenek tytanu, jak i również tlenek cynku, ponieważ zapewnia bardziej dogłębną ochronę.


Kremy o takim składzie mogą zostawiać białe ślady na skórze, jednak dzięki temu możesz dostrzec, czy krem został równomiernie nałożony i w razie potrzeby nanieść niewielką ilość tam, gdzie go brakuje. Jeśli jednak bardzo Ci to przeszkadza, niektóre kremy z filtrem mineralnym nowszej generacji posiadają lżejszą formułę, która prawie nie pozostawia powłoki na skórze dziecka.

Jaki krem przeciwsłoneczny dla niemowląt wybrać?

To, że dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, już wiesz. Pamiętaj, że im młodsze dziecko, tym silniejszej ochrony wymaga. Bariera ochronna na skórze niemowlaka nie jest jeszcze w pełni wykształcona, dlatego należy zastosować kremy z wysokim filtrem (SPF50). Musisz również dokładnie czytać informacje zawarte na opakowaniu, przekazane przez producenta. Najlepiej, jeśli będzie to krem, który można używać już od pierwszych dni życia – lub 6. miesiąca w zależności, w jakim wieku jest Twoje dziecko. Skład kosmetyku powinien być naturalny. Do wyboru mamy filtry chemiczne, które pochłaniają promienie UV oraz fizyczne (mineralne) – które je odbijają.

Dla niemowlaków należy wybrać krem zawierający filtr mineralny, ponieważ niesie ze sobą niższe prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznych, jest również delikatniejszy dla skóry dziecka. Trzeba jednak pamiętać, że szybko się ściera – dlatego należy nakładać go z dużą częstotliwością. Kiedy dziecko skończy 2 lata, można zacząć stosować filtry chemiczne, do których zalet niewątpliwe należy brak pozostawiania powłoki na skórze oraz dłuższe działanie – jednak istnieje większe prawdopodobieństwo przenikania substancji do skóry i powstania podrażnień.

Jaki krem z filtrem dla dzieci jest najbardziej odpowiedni?


Pamiętaj, że skład kosmetyku, wiek dziecka oraz rodzaj filtra odgrywają tu kluczową rolę.
Najważniejsze jest również to, aby postawić na jakość wybieranego produktu.
Jeśli staniesz przed wyborem, jaki krem z filtrem dla niemowlaka lub starszego dziecka wybrać, wróć do tego artykułu. Kierując się powyższymi wskazówkami i uwzględniając własne preferencje, na pewno wybierzesz najbardziej odpowiedni krem dla swojego dziecka.