Kosmetyki dla skóry wrażliwej – jakie wybrać?

skóra

Kosmetyki dla skóry wrażliwej – jakie wybrać?

  • 26 grudnia, 2021

Skóra wrażliwa jest podatna na zmiany atmosferyczne, takie jak mróz, wiatr czy wahania temperatury, Osoby posiadające skórę wymagającą mogą odczuwać pewien dyskomfort, związany z jej zaczerwienieniem, lekkim opuchnięciem czy świądem. Pielęgnacja wrażliwej skóry wymaga odpowiednich kosmetyków, pozbawionych składników alergennych i sztucznych komponentów.

Kosmetyki dla skóry wrażliwej – jakie wybrać?

Kosmetyki dla skóry wymagającej muszą wykazywać się wyjątkową delikatnością. Nie mogą zawierać w sobie sztucznych dodatków oraz składników zapachowych. Ich zadaniem jest ukojenie, pielęgnacja oraz ochrona wrażliwej skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Dobranie odpowiednich kosmetyków do skóry jest niezwykle ważną kwestią. Niekiedy nasza skóra jest wrażliwa ze względów genetycznych, istnieją jednak sytuacje, gdy przez nieodpowiednią pielęgnację sami doprowadzamy do pogorszenia jej stanu.Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej muszą być wysokiej jakości i wykonane z bezpiecznych komponentów. Bazowymi składnikami kosmetyków do skóry wrażliwej powinny być:- rutyna, działanie wzmacniające naczynia włosowate,- pantenol, właściwości łagodzące i nawilżające,- witamina C, ujędrnia i chroni przed wolnymi rodnikami,- aloes, działanie przeciwświądowe, łagodzące, dostarczanie tlenu do komórek skóry,- kasztanowiec zwyczajny, działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, wzmacniające naczynia krwionośne,- wąkrota azjatycka, działanie przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie oraz ujędrniające.W kosmetykach przeznaczonych dla skóry wrażliwej powinny znajdować się także komponenty wspomagające płaszcz hydrolipidowy, takie jak kwas linolowy, ceramidy oraz kwasy omega.

Kosmetyki Derma

Derma to duńska marka kosmetyków, produkowanych przez firmę DermaPharm A/S. Marka istnieje już od 35 lat i ma niezwykle bogate doświadczenie w produkcji kosmetyków specjalnego przeznaczenia. Motywem przewodnim firmy jest przejrzystość jej asortymentu, żadnych ukrytych, niezrozumiałych dla konsumentów poczynań, żadnych haczyków oraz znane i bezpieczne komponenty produktów. Kosmetyki Derma to organiczne i antyalergiczne produkty, przeznaczone dla osób zmagających się ze skórą wrażliwą i wymagającą. Profesjonalizm firmy oraz jej rzetelne wywiązywanie się z podjętych zobowiązań poparte są licznymi certyfikatami oraz niezwykłą popularnością.Kosmetyki Derma dedykowane są dla osób preferujących zdrowy i ekologiczny styl życia. Derma to filozofia życia, zgodność z naturą i czerpanie z niej wszystkiego, co najlepsze przy jednoczesnym pełnym jej poszanowaniu. Firma, mając świadomość zanieczyszczonego środowiska, które negatywnie wpływa na nasze życie, powodując choroby i alergie, tworzy kosmetyki naturalne i przyjazne ludzkiej skórze. Asortyment Derma nie zawiera sztucznych dodatków, substancji zapachowych, parabenów oraz toksycznych barwników.

Oferta marki Derma

Producent, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego konsumenta, oferuje wiele kosmetyków przeznaczonych do skóry wrażliwej, skłonnej do alergii, podrażnień i zaczerwień. Delikatne a zarazem niezwykle skutecznie chroniące i dbające o stan naszej skóry kosmetyki Derma przeznaczone są dla wszystkich, również dla dzieci. Producent klasyfikuje poszczególne preparaty zgodnie z ich przeznaczeniem i pełnioną funkcją. Wśród niezwykle popularnych kolekcji kosmetyków Derma należą Derma Eco Baby, Derma Family, czy Derma Eco Woman, Linia kosmetyków przeznaczona dla dzieci to bardzo delikatne, a zarazem skuteczne preparaty do codziennej pielęgnacji. Linia Derma Eco Woman składa się z całej serii kosmetyków do pielęgnacji kobiecego ciała, w tym olejki, balsamy do ciała, szampony, kremy toniki itp. Dla pań mających wrażliwą skórę idealnym rozwiązaniem jest Eco Woman Ansigtscreme.Kosmetyki organiczne są bezpieczne dla matek i kobiet w ciąży. Tego typu asortyment kosmetyczny jest dla nas dobrodziejstwem w erze powszechnego zanieczyszczenia powietrza, wody oraz żywności. Stosując wysokiej jakości kosmetyki naturalne, masz dużą szansę na poprawę stanu swojej wrażliwej skóry, a także stanu zdrowia i jakości życia. Wybierając kosmetyki bezpieczne i naturalne, inwestujesz w swoją urodę oraz zdrowie.