Peeling kawitacyjny – jak wykonać go w domu?

Peeling kawitacyjny – jak wykonać go w domu?

  • 28 września, 2021

Chcesz samodzielnie zadbać o piękną, zdrową i promienną cerę bez wychodzenia z domu? Teraz to możliwe! Branża kosmetyczna bardzo rozwinęła się w ciągu ostatnich lat, a na sklepowych pułkach możemy odnaleźć coraz więcej wysokiej jakości kosmetyków. Zabiegi dostępne kiedyś tylko w gabinetach kosmetycznych, obecnie są niezwykle powszechne. Jednym z nich jest właśnie peeling kawitacyjny, który oczyszcza i ujędrnia skórę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak wykonać ten zabieg we własnym domu, przeczytaj poniższy artykuł.

Peeling kawitacyjny ‒ właściwości

Peeling kawitacyjny to bezpieczna i skuteczna metoda wykorzystywana w gabinetach kosmetycznych. Od kilku lat jej wykonanie jest także możliwe w domowym zaciszu. Warto jednak na początku odpowiedzieć na pytanie, co daje peeling kawitacyjny i komu jest wskazany. Zabieg wykonuje się w celu złuszczenia martwego naskórka i odblokowania zatkanych porów. W jego efekcie skóra staje się bardziej promienna, zdrowa i oczyszczona. Jest odpowiedni dla każdego typu cery, zarówno tłustych, trądzikowych, jak i wrażliwych oraz alergicznych. Peeling kawitacyjny jest bezpieczny, ponieważ nie narusza ciągłości naskórka i w żaden sposób go nie podrażnia, jak ma to miejsce w przypadku zabiegów z użyciem kwasów. Jeżeli więc szukasz skutecznego sposobu na oczyszczenie skóry, odblokowanie zatkanych porów oraz spłycenie przebarwień, to ta metoda może okazać się doskonałym rozwiązaniem.

Warto zaznaczyć, że peeling kawitacyjny nie przyniesie spektakularnych rezultatów, jeżeli będzie wykonywany raz na kilka miesięcy. To właśnie co pół roku lub rzadziej decydujemy się na wyjście do salonu kosmetycznego. Choć efekty będą zauważalne, to nie w takim stopniu jak regularne wykonywanie pielęgnacji. W związku z tym warto zastanowić się nad sposobem, który pomoże zadbać o promienną i czystą skórę. Jest nim bez wątpienia przyrząd do peelingu kawitacyjnego, wykorzystywany także w profesjonalnych salonach.

Peeling kawitacyjny w domu

Peeling kawitacyjny wykonywany w domowych warunkach nie musi różnić się znacząco od tego w profesjonalnym salonie. Istotny jest zakup dobrego urządzenia, które wcale nie są bardzo kosztowne. Narzędzie posiada odpowiednią szpatułkę oraz szereg funkcji, pozwalających w odpowiedni sposób zadbać o skórę twarzy i nie tylko. Peeling kawitacyjny można także wykonywać na szyi, dekolcie oraz plecach, co pozwala dbać o wszystkie problematyczne partie skóry. Urządzenie pozwala skutecznie oczyścić martwy naskórek oraz odetkać pory, co z kolei powoduje wzmożoną produkcję sebum i znaczące przetłuszczanie się cery. Jeżeli borykasz się z takimi problemami, regularne stosowanie peelingu kawitacyjnego może być bardzo skuteczne. Oczyszczona skóra jest także odpowiednio przygotowana na przyjęcie kolejnych składników pielęgnacyjnych, takich jak serum, maseczka czy krem. W ten sposób wszystkie substancje wnikają do głębszych warstw skóry. Stosowanie kosmetyków będzie skuteczniejsze i bardziej efektywne.

Peeling kawitacyjny szczególnie poleca się osobom, borykającym się z przebarwieniami, łojotokiem, zaskórnikami zamkniętymi i otwartymi. Regularne oczyszczanie zatkanych porów pomaga je zmniejszyć oraz odblokować z zalegającego sebum. Klienci, którzy postawili na taką metodę, podkreślają, że w dłuższej perspektywie stosowania jest bardzo skuteczna. Należy jednak być systematycznym w swoich działaniach. Warto również wiedzieć, jak często wykonywać peeling kawitacyjny. Zaleca się wykorzystanie urządzenia raz na tydzień‒dwa tygodnie, w zależności od potrzeb, kondycji skóry oraz wrażliwości naskórka. Ten czas jest optymalny, aby zabieg był bezpieczny i zarazem efektowny. W razie wątpliwości, najlepiej umówić się na konsultację w salonie kosmetycznym, gdzie profesjonalista wyjaśni, jak stosować narzędzie i w jakich odstępach czasu. Możesz być jednak pewien, że peeling kawitacyjny to dobra inwestycja, która przyniesie wymierne korzyści.